Přeskočit na obsah

V průběhu následujících dvou měsíců proběhne řada jednání o budoucnosti Nemocnice Milosrdných bratří

25. dubna 2022
V následujících týdnech se uskuteční řada kulatých stolů, jejichž hlavním tématem bude brněnské zdravotnictví a možná budoucí podoba provozu Nemocnice Milosrdných bratří.

První setkání pracovní skupiny pro oblast zdravotnictví se zástupci konventu se uskuteční v úterý 26. dubna 2022. Tématem setkání bude brněnské zdravotnictví v datech. O týden později, tedy v úterý 3. května, se opět sejdeme u kulatého stolu a probereme právní aspekty převodu nemocnice. Následovat bude debata o vizi nové městské nemocnice, ta je v plánu ve středu 18. května. K tomu plánujeme na přelomu května a června i veřejnou debatu s odborníky v oblasti zdraví. V polovině června se pak bude konat velký kulatý stůl za účasti Konventu Milosrdných bratří a ředitele městských nemocnic. Všechna zmíněná jednání jsou otevřená veřejnosti i médiím,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Přehled jednání u kulatého stolu

Téma kulatého stolu

Termín kulatého stolu

Místo konání

Brněnské zdravotnictví v datech

26. 4. 2022; od 10 do 13 hod.

Křišťálový sál, Stará radnice

Právní aspekty převodu nemocnice

3. 5. 2022; od 10 do 12 hod.

Křišťálový sál, Stará radnice

Vize nové městské nemocnice

18. 5. 2022; od 17 do 19 hod.

Freskový sál, Stará radnice

Veřejná debata s odborníky v oblasti zdraví

Přelom května a června; bude upřesněno

Bude upřesněno

Velký kulatý stůl za účasti Konventu Milosrdných bratří a ředitele městských nemocnic

15. 6. 2022, od 14 do 16 hod.

Křišťálový sál, Stará radnice

Situace je však komplikována složitými majetkoprávními vztahy, které ohledně areálu panují. „Naším primárním cílem je zajistit provoz tohoto zdravotnického zařízení v rozsahu a kvalitě, jak funguje dnes. Vzhledem k tomu, o jak komplikovanou záležitost se jedná, bude nutné budoucí podobu provozu nemocnice detailně projednat, a to s ohledem na celoměstské a regionální zdravotnictví,“ doplnil Petr Hladík.

Rada města Brna se bude tématem budoucí podoby provozu Nemocnice Milosrdných bratří zabývat na svém jednání na přelomu června a července.

Pracovní skupina pro oblast zdravotnictví je složena ze zástupců Rady města Brna, Zastupitelstva města Brna, ředitele městských nemocnic a Konventu Milosrdných bratří. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.