Přeskočit na obsah

V Poliklinice Zahradníkova vznikne nová dětská skupina

18. května 2022

Počet dětských skupin se v Brně rozroste o další, na Nerudově ulici. Spravovat ji bude příspěvková organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, která má s tímto druhem služby zkušenosti. Radní dnes na své schůzi souhlasili s žádostí o dotaci na její zřízení, kterou by poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí z dotačního programu Zaměstnanost.

„Sdružení zdravotnických zařízení II Brno bude asi známější jako Poliklinika Zahradníkova, ale kromě tohoto objektu organizace spravuje více institucí včetně tří dětských skupin na Stamicově, Zahradníkově a Fügnerově. Nyní by k nim měla od nového školního roku přibýt ještě čtvrtá, na Nerudově. Dětské skupiny jsou velmi oblíbenou variantou předškolního vzdělávání dětí zejména proto, že přijímají děti už od jednoho roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dotační program Zaměstnanost Ministerstva práce a sociálních věcí se konkrétně ve výzvě Vytvoření kapacit nových dětských skupin v ČR mimo hl. m. Prahu zaměřuje na rozvoj dalších druhů předškolní péče o děti. Dětské skupiny jako hybridní instrument sociální a vzdělávací politiky mají volnější pravidla než mateřské školy. Dovolují například navštěvovat zařízení jen na půl dne či v určené dny v týdnu. 

„Dětská skupina Nerudova nabídne 8 míst pro děti od jednoho roku do čtyř let. Tato skupina naváže na fungující dětskou skupinu Zahradníkova a rozšíří ji, neboť se tam uvolnily prostory pro její vybudování,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík a dodal: „Dotace pokryje nejen náklady na úpravy pro vznik skupiny, ale také na její provoz po dobu jednoho roku. Úpravy jsou v plánu v letních měsících, aby vše bylo připraveno na start v září. Opravy se týkají hlavně sociálního zařízení – musí se vybudovat toalety a umyvadla velikostně adekvátní takto malým dětem. Prostory se vymalují a vymění se podlahová krytina. Celkově žádáme o dotaci ve výši 964 827 korun.“ 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.