Přeskočit na obsah

V Poliklinice Zahradníkova vznikne nová dětská skupina

18. května 2022
Počet dětských skupin se v Brně rozroste o další, na Nerudově ulici. Spravovat ji bude příspěvková organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, která má s tímto druhem služby zkušenosti. Radní dnes na své schůzi souhlasili s žádostí o dotaci na její zřízení, kterou by poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí z dotačního programu Zaměstnanost.

„Sdružení zdravotnických zařízení II Brno bude asi známější jako Poliklinika Zahradníkova, ale kromě tohoto objektu organizace spravuje více institucí včetně tří dětských skupin na Stamicově, Zahradníkově a Fügnerově. Nyní by k nim měla od nového školního roku přibýt ještě čtvrtá, na Nerudově. Dětské skupiny jsou velmi oblíbenou variantou předškolního vzdělávání dětí zejména proto, že přijímají děti už od jednoho roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dotační program Zaměstnanost Ministerstva práce a sociálních věcí se konkrétně ve výzvě Vytvoření kapacit nových dětských skupin v ČR mimo hl. m. Prahu zaměřuje na rozvoj dalších druhů předškolní péče o děti. Dětské skupiny jako hybridní instrument sociální a vzdělávací politiky mají volnější pravidla než mateřské školy. Dovolují například navštěvovat zařízení jen na půl dne či v určené dny v týdnu. 

„Dětská skupina Nerudova nabídne 8 míst pro děti od jednoho roku do čtyř let. Tato skupina naváže na fungující dětskou skupinu Zahradníkova a rozšíří ji, neboť se tam uvolnily prostory pro její vybudování,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík a dodal: „Dotace pokryje nejen náklady na úpravy pro vznik skupiny, ale také na její provoz po dobu jednoho roku. Úpravy jsou v plánu v letních měsících, aby vše bylo připraveno na start v září. Opravy se týkají hlavně sociálního zařízení – musí se vybudovat toalety a umyvadla velikostně adekvátní takto malým dětem. Prostory se vymalují a vymění se podlahová krytina. Celkově žádáme o dotaci ve výši 964 827 korun.“ 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.