Přeskočit na obsah

V pátek začnou na náměstí Svobody Brněnské Vánoce

23. listopadu 2017 2 minuty čtení
(ik) – Brněnské Vánoce začnou v pátek odpoledne. V 17 hodin se slavnostně rozsvítí 18 metrů vysoký smrk ztepilý na náměstí Svobody. Dnes vrcholí jeho zdobení.

Nové vánoční osvětlení v centru města je laděné do jednoho tónu, do klidu. Bude převažovat bílá doplněná červenou a zlatou barvou.

Oproti minulým ročníkům se liší tím, že Brněnské Vánoce na náměstí Svobody jsou především prostorem ve znamení zábavy. Až do 23. prosince je připraveno 145 vystoupení. Na Dominikánském náměstí bude dřevěný betlém řezbáře Jiřího Halouzky, zookoutek a také tucet stánků s gurmánskými specialitami, především s rybími a drůbežími.

Akce jsou v režii TIC Brno.

Městská část Brno-střed pak připravila Advent na Zelňáku a Advent na Moraváku.

Program na náměstí Svobody začíná v pátek v 16 hodin. Hrát bude Mr. Swing Band.
Od 16.30 do 16.45 se na přídavném pódiu představí Ardor Viridis se svojí světelnou show.
V 16.50 popřejí Brnu krásné Vánoce a advent primátor Petr Vokřál a biskup brněnský Vojtěch Cikrle.
V 17 hodin se rozsvítí strom.
V 17.02 začne videomapping, ve kterém ožijí postavičky z „brněnských front“ Venduly Chalánkové. Scénář a text k videomappingu napsali Arnošt Goldflam a Adéla Elbel.
Od 17.10 následuje vystoupení Dětského sboru Brno.
V 17.30 začíná koncert Davida Stypky.
Videomapping budeme opakovat ještě ve 21 a 21.30 hodin.
Světelná show Ardor Viridis bude zopakována v 19.17 hodin.Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.