Přeskočit na obsah

V pátek odpoledne začalo druhé kolo prezidentských voleb

26. ledna 2018 1 minuta čtení
(ik) – V pátek ve 14 hodin se po dvou týdnech znovu otevřely volební místnosti v celé ČR. Ve druhém kole prezidentských voleb voliči rozhodují mezi dosavadním prezidentem Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem.

Hlasovací lístky pro druhé kolo volby prezidenta obdrží volič až ve volební místnosti.

Volební místnosti, kterých je v Brně celkem 350, jsou v pátek 26. ledna otevřeny od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. ledna od 8 hodin do 14 hodin.

Nejste si jisti, kam jít volit? Poradí vám přehledná mapa.

Volič se po příchodu do volební místnosti musí prokázat platným občanským průkazem, nebo platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem ČR nebo cestovním průkazem. Poté dostane úřední obálku a dva hlasovací lístky. 

Pokud je Váš občanský průkaz neplatný, nebo jste ho ztratili, máte možnost požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů (s platností 1 měsíc). Odbor správních činností magistrátu na Husově 5, který tyto žádosti na počkání vyřizuje, proto bude otevřený ve stejnou dobu jako volební místnosti. 

Další informace najdete na stránce věnované volbám.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.