Přeskočit na obsah

V participativním rozpočtu budou lidé letos vybírat ze 65 finálových projektů. Celkovou částku na realizace radní snížili o 2 miliony

14. října 2020

Ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás prošlo do listopadového finále 65 projektů v celkové hodnotě 143 mil. Kč. V předchozích fázích občané postupně navrhli 134 nápadů pro lepší Brno, z nichž 95 bylo podpořeno veřejností. Odbory Magistrátu města Brna a městských částí pak nakonec kladně posoudily 65 projektů, které budou bojovat o celkových 33 milionů korun.

S 65 projekty, které získaly nejen podporu veřejnosti, ale také kladné stanovisko jednotlivých dotčených odborů Magistrátu města Brna a daných městských části, se nyní mohou lidé seznámit v galerii projektů.
Občané o jejich realizaci rozhodnou od 1. do 30. listopadu na webu damenavas.brno.cz nebo brnoid.cz.

Všechny finálové projekty budou také od 19. října vystaveny na náměstí Svobody. Odtud se 9. listopadu přesunou na Malinovského náměstí, kde zůstanou až do konce měsíce.

„Dnes jsme na schůzi Rady města Brna bohužel vzhledem k aktuálním okolnostem schválili aktualizaci letošní Výzvy participativního rozpočtu statutárního města Brna. Změna spočívá ve snížení finanční částky vyčleněné na realizaci vítězných projektů participativního rozpočtu letošního ročníku z původních 35 milionů na 33 milionů korun, a to z důvodu očekávaných poklesů příjmů statutárního města Brna stran přijatých opatření k zamezení šíření koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19,“ vysvětlil náměstek primátorkyTomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.