V participativním rozpočtu budou lidé letos vybírat ze 65 finálových projektů. Celkovou částku na realizace radní snížili o 2 miliony - Tiskový servis

V participativním rozpočtu budou lidé letos vybírat ze 65 finálových projektů. Celkovou částku na realizace radní snížili o 2 miliony

  • 14. října 2020
  • 2 minuty čtení

Ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás prošlo do listopadového finále 65 projektů v celkové hodnotě 143 mil. Kč. V předchozích fázích občané postupně navrhli 134 nápadů pro lepší Brno, z nichž 95 bylo podpořeno veřejností. Odbory Magistrátu města Brna a městských částí pak nakonec kladně posoudily 65 projektů, které budou bojovat o celkových 33 milionů korun.

S 65 projekty, které získaly nejen podporu veřejnosti, ale také kladné stanovisko jednotlivých dotčených odborů Magistrátu města Brna a daných městských části, se nyní mohou lidé seznámit v galerii projektů.
Občané o jejich realizaci rozhodnou od 1. do 30. listopadu na webu damenavas.brno.cz nebo brnoid.cz.

Všechny finálové projekty budou také od 19. října vystaveny na náměstí Svobody. Odtud se 9. listopadu přesunou na Malinovského náměstí, kde zůstanou až do konce měsíce.

„Dnes jsme na schůzi Rady města Brna bohužel vzhledem k aktuálním okolnostem schválili aktualizaci letošní Výzvy participativního rozpočtu statutárního města Brna. Změna spočívá ve snížení finanční částky vyčleněné na realizaci vítězných projektů participativního rozpočtu letošního ročníku z původních 35 milionů na 33 milionů korun, a to z důvodu očekávaných poklesů příjmů statutárního města Brna stran přijatých opatření k zamezení šíření koronaviru způsobujícího onemocnění covid-19,“ vysvětlil náměstek primátorkyTomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky