Přeskočit na obsah

V Novém Lískovci vznikne hřiště ve svahu. Radní schválili zadávací dokumentaci

16. září 2020

Nového zábavního přírodního hřiště se dočkají obyvatelé Nového Lískovce. Radní dnes schválili zadávací podmínky na veřejnou zakázku, na jejímž základě bude tento projekt z participativního rozpočtu realizován. Hřiště oživí neudržovanou zarostlou plochu na okraji veřejného sportovního areálu Pod Plachtami.

Projekt „Hřiště ve svahu – Nový Lískovec“ získal podporu veřejnosti v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2019. Tenkrát jej veřejnost podpořila 1832 kladnými hlasy.

„Vybavení nového hřiště počítá s umístěním prvků, které využívají stávající svažitý terén. Sportoviště bude určeno pro děti i pro dospělé. Modernizace bude spočívat nejen v terénních úpravách, ale také v dosázení nových stromů a keřů, které oddělí hřiště od silnice vedoucí do Kohoutovic. V areálu vznikne pískoviště a přibudou lavičky. Upravena bude i dráha pro BMX. Předpokládaná cena zakázky je 3 miliony korun,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Rada rovněž zřídila hodnoticí komisi, ve které zasedne náměstek primátorky Tomáš Koláčný, vedoucí Kanceláře participace Odboru strategického rozvoje a spolupráce MMB Marco Banti, investiční manažer Kanceláře participace OSR MMB Boris Medek, ale také navrhovatel projektu Jaroslav Kovařík a starostka městské části Nový Lískovec Jana Drápalová.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.