Přeskočit na obsah

V Novém Lískovci vznikne hřiště ve svahu. Radní schválili zadávací dokumentaci

16. září 2020
Nového zábavního přírodního hřiště se dočkají obyvatelé Nového Lískovce. Radní dnes schválili zadávací podmínky na veřejnou zakázku, na jejímž základě bude tento projekt z participativního rozpočtu realizován. Hřiště oživí neudržovanou zarostlou plochu na okraji veřejného sportovního areálu Pod Plachtami.

Projekt „Hřiště ve svahu – Nový Lískovec“ získal podporu veřejnosti v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2019. Tenkrát jej veřejnost podpořila 1832 kladnými hlasy.

„Vybavení nového hřiště počítá s umístěním prvků, které využívají stávající svažitý terén. Sportoviště bude určeno pro děti i pro dospělé. Modernizace bude spočívat nejen v terénních úpravách, ale také v dosázení nových stromů a keřů, které oddělí hřiště od silnice vedoucí do Kohoutovic. V areálu vznikne pískoviště a přibudou lavičky. Upravena bude i dráha pro BMX. Předpokládaná cena zakázky je 3 miliony korun,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Rada rovněž zřídila hodnoticí komisi, ve které zasedne náměstek primátorky Tomáš Koláčný, vedoucí Kanceláře participace Odboru strategického rozvoje a spolupráce MMB Marco Banti, investiční manažer Kanceláře participace OSR MMB Boris Medek, ale také navrhovatel projektu Jaroslav Kovařík a starostka městské části Nový Lískovec Jana Drápalová.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.