V nově postavené MŠ Sýpka si už hrají desítky dětí

  • 09. září 2019
  • 2 minuty čtení
(ral) - Tři nově vybudované třídy v mateřské škole Sýpka už týden ožívají dětským výskotem. Nedávno dokončená stavba za více než 60 milionů je v provozu už od 2. září, dnes ale byla slavnostně otevřena.

Stará školka ve vnitrobloku na Sýpce 26a od roku 2011 nefungovala. Byla totiž v havarijním stavu. Nakonec se jako nejekonomičtější řešení ukázalo zchátralou budovu strhnout a postavit novou. Z původně dvojtřídní školky se rozrostla na tři třídy, které spadají pod ZŠ a MŠ Merhautova. „Mám radost, že se jedná o první energeticky pasivní školku v Brně, což znamená, že splňuje přísná kritéria energetických úspor. Díky tomu se také na její výstavbu podařilo získat poměrně vysokou dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj," uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík, do jehož gesce spadá školství.

Ve dvoupatrové budově vznikly třídy, šatny, WC a umývárny, k dispozici má školka vlastní kuchyni. V rámci investice byla upravena i okolní zahrada, ve které přibyly nové klouzačky, prolézačky či pískoviště, a došlo i na vytvoření parkovacích míst pro rodiče. Celkové náklady činily více než 60 milionů, zhruba 3/4 pokryla dotace.

Celkem může školku navštěvovat až 75 dětí, tedy asi o 30 více než dříve. Jedna ze tříd je orientovaná na hudební výuku, protože MŠ Sýpka patří ke školám zapojeným do mezinárodního projektu ONSTAGE. Ten hudbu využívá jako nástroj pro efektivnější vzdělávání dětí ze sociálně ohrožených skupin. Více se o něm dočtete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít