Přeskočit na obsah

V Medlánkách se otevře vítězné hřiště z projektu Dáme na vás

13. května 2020

V pátek 15. května bude slavnostně přestřižena páska vítězného projektu druhého ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Zámecké hřiště v Zámeckém parku v Brně-Medlánkách bude zpřístupněno v 16 hodin.

Navrhovatelka projektu Kateřina Richterová přišla s nápadem vybudování nového dětského hřiště namísto starých herních prvků v Zámeckém parku, který je unikátní pro svůj přírodní i historický charakter. Herní prvky jsou proto navrženy přímo na míru tomuto prostoru. Velkou výhodou hřiště je stín ze stromů Zámeckého parku.

 „Sen se stal skutečností a přesně po dvou letech od přihlášení do Dáme na vás máme v Medlánkách hřiště, o kterém jsme jen snili,“ řekla navrhovatelka projektu Kateřina Richterová.

Herní prvky poskytnou dětem environmentální a historickou vzdělávací funkci a jsou tematicky provázané s faunou a flórou parku.

Jsme z nového hřiště v Zámeckém parku nadšení. Věřím, že stejně nadšené budou i děti. Jako obvykle jsem všechny prvky osobně vyzkoušel, a protože herní prvky tuto zatěžkávací zkoušku zvládly, budou jistě bezpečné i pro naše malé uživatele,“ dodal starosta MČ Brno-Medlánky Michal Marek.

Zámecký park v Medlánkách je jednou z nejvýznamnějších ploch zeleně a rozhodně si zaslouží dětské hřiště odpovídající jeho kráse, umístění i významu. Realizací projektu dojde k tematickému propojení dětského hřiště se samotným parkem. Věřím, že si zde děti park zamilují a dospělí zde najdou chvilku odpočinku ve stínu stromů,“ uvedl druhý náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Slavnostního přestřižení pásky v pátek 15. května od 16 hodin se zúčastní náměstek primátorky Tomáš Koláčný, navrhovatelka projektu Kateřina Richterová a starosta městské části Medlánky Michal Marek.

Projekt Zámeckého hřiště v Zámeckém parku se stal osmým vítězným projektem druhého ročníku Dáme na vás s celkovým počtem 1 703 hlasů. Celkové náklady dosáhly 2 729 276 Kč.

Do 15. 6. je ještě možné podávat nové projekty do letošního ročníku. V galerii jsou již přihlášené nápady, které sbírají podporu do konce června. 

Aktuální postup v realizaci vítězných projektů z prvního, druhého a třetího ročníku Dáme na vás můžete sledovat na webu Dáme na vás: https://damenavas.brno.cz/realizace-projektu/.  


Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.