Přeskočit na obsah

V Medlánkách se otevře vítězné hřiště z projektu Dáme na vás

13. května 2020
V pátek 15. května bude slavnostně přestřižena páska vítězného projektu druhého ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Zámecké hřiště v Zámeckém parku v Brně-Medlánkách bude zpřístupněno v 16 hodin.

Navrhovatelka projektu Kateřina Richterová přišla s nápadem vybudování nového dětského hřiště namísto starých herních prvků v Zámeckém parku, který je unikátní pro svůj přírodní i historický charakter. Herní prvky jsou proto navrženy přímo na míru tomuto prostoru. Velkou výhodou hřiště je stín ze stromů Zámeckého parku.

 „Sen se stal skutečností a přesně po dvou letech od přihlášení do Dáme na vás máme v Medlánkách hřiště, o kterém jsme jen snili,“ řekla navrhovatelka projektu Kateřina Richterová.

Herní prvky poskytnou dětem environmentální a historickou vzdělávací funkci a jsou tematicky provázané s faunou a flórou parku.

Jsme z nového hřiště v Zámeckém parku nadšení. Věřím, že stejně nadšené budou i děti. Jako obvykle jsem všechny prvky osobně vyzkoušel, a protože herní prvky tuto zatěžkávací zkoušku zvládly, budou jistě bezpečné i pro naše malé uživatele,“ dodal starosta MČ Brno-Medlánky Michal Marek.

Zámecký park v Medlánkách je jednou z nejvýznamnějších ploch zeleně a rozhodně si zaslouží dětské hřiště odpovídající jeho kráse, umístění i významu. Realizací projektu dojde k tematickému propojení dětského hřiště se samotným parkem. Věřím, že si zde děti park zamilují a dospělí zde najdou chvilku odpočinku ve stínu stromů,“ uvedl druhý náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Slavnostního přestřižení pásky v pátek 15. května od 16 hodin se zúčastní náměstek primátorky Tomáš Koláčný, navrhovatelka projektu Kateřina Richterová a starosta městské části Medlánky Michal Marek.

Projekt Zámeckého hřiště v Zámeckém parku se stal osmým vítězným projektem druhého ročníku Dáme na vás s celkovým počtem 1 703 hlasů. Celkové náklady dosáhly 2 729 276 Kč.

Do 15. 6. je ještě možné podávat nové projekty do letošního ročníku. V galerii jsou již přihlášené nápady, které sbírají podporu do konce června. 

Aktuální postup v realizaci vítězných projektů z prvního, druhého a třetího ročníku Dáme na vás můžete sledovat na webu Dáme na vás: https://damenavas.brno.cz/realizace-projektu/.  


Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.