Přeskočit na obsah

V Medlánkách přibude nová sportovní hala

24. listopadu 2021

Brněnští radní schválili poskytnutí 3 700 000 korun na zpracování projektu nové sportovní haly, která bude stát v brněnské městské části Medlánky.

Vybudování nové sportovní haly s tělocvičnou a zázemím je plánováno na pozemku p. č. 710/1 v k. ú. Brno-Medlánky. „Na Základní škole Hudcova 35 se potýkají s nedostatečnou kapacitou školní tělocvičny, což aktuálně znemožňuje jakékoliv další navýšení kapacity školy. To se po dostavbě nové sportovní haly v bezprostřední blízkosti této základní školy změní. Navíc bude možné v odpoledních hodinách nabídnout prostory i široké veřejnosti,“ nastínil plány první náměstek primátorky Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.