V mateřské škole na Veslařské došlo k další zásadní úpravě zahrady. Město získá zpět téměř půl milionu korun

  • 11. května 2022
V letech 2020–2021 se zahrada u Mateřské školy Veslařská dočkala dalších úprav. Nyní projekt získá dotaci z Národního programu Životní prostředí. Tento administrativní krok však musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

Na zahradě bylo vybudováno několik herních a didaktických přírodních prvků, došlo k úpravě a výsadbě dřevin a také k přesunu většího počtu spontánních i řízených vzdělávacích aktivit do venkovního prostoru. „Děti zde mají bylinkovou zahrádku, zahradní amfiteátr, knihovnu nebo kamínkovou řeku rozvíjející jejich smyslové poznávání. Mohou také pečovat o krmítka a při tom pozorovat a rozeznávat různé druhy ptáků a nechybí ani habrové bludiště k trénování jejich orientačních schopností,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

„Veškeré tyto úpravy přírodní zahrady stály 683 671 korun včetně DPH. Vzhledem k tomu, že jsme dodrželi veškeré podmínky, získáme zpět ze Státního fondu životního prostředí České republiky dotaci ve výši 497 228 korun,“ řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy