Přeskočit na obsah

V Lužánkách přibyly běžecká dráha a hřiště pro workout a opraven byl i starý in-line park

05. prosince 2019

Běžci, in-line bruslaři i lidé, kteří si chtějí protáhnout tělo. Ti všichni nyní budou mít v parku Lužánky lepší podmínky. Starý in-line park se dočkal obnovy, přibyla běžecká dráha a workoutové hřiště. Revitalizace stála 5 milionů korun a trvala půl roku.

Letos v červnu začala revitalizace území o rozloze 7 860 m2 na jihovýchodním okraji parku Lužánky. Původní stav neodpovídal významu tohoto mimořádně cenného a aktuálně nejnavštěvovanějšího parku v Brně. Lokalita neplnila elementární funkce městského veřejného prostoru. Proto správce parku, příspěvková organizace Veřejná zeleň města Brna, nechal obnovit starý in-line park a vybudovat novou běžeckou dráhu a workoutové hřiště. Přibyl také nový pingpongový stůl. Vše doplnila výsadba vzrostlých stromů, keřů, živých plotů i trávníku.

„Lužánecký park je ideální místo pro odpočinek i sport téměř v centru města. Aby tu lidé našli vše potřebné k trávení volného času, investujeme do údržby vybavení i jeho rozšiřování. Nedávno jsme nechali vybudovat nové dětské hřiště s vodními prvky a zrekonstruovat veřejné toalety. Teď přibylo velmi žádané workoutové hřiště a opravený in-line park. Realizace projektu zvýší efektivitu využívání veřejných prostranství a také kvalitu života v této části města,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Workout sestava pro sportovní vyžití pod širým nebem je v současné době návštěvníky parku žádána. Hřiště bylo vybudováno tak, aby splňovalo nároky uživatelů, aby se stalo logickou součástí sestavy hřišť a aby nenarušilo celkovou atmosféru parku. Sestava je barevně sladěna s vybavením parku a byla nainstalována na místě bývalého asfaltového hřiště pro míčové hry, které bylo zrušeno. Hřiště není oploceno, ale je vymezeno a uzavřeno živým plotem.

Běžecká dráha s mlatovým hlinitopísčitým povrchem vede podél současné asfaltové parkové cesty kolem sportovního areálu s tenisovými kurty. Je dlouhá 180 metrů. 

Dosavadní in-line park nesplňoval potřebné parametry ani z hlediska bezpečnosti, ani atraktivity. Součástí projektu tedy byla jeho obnova. Sestava překážek využívá současný terén, zvolený betonový povrch zaručuje tichý provoz. Sportoviště je určeno primárně pro in-line bruslaře (vyznavače odvětví aggressive in-line), ale mohou ho využít i skateboardisté, lidé na koloběžkách a další. 

Obnova lokality trvala 6 měsíců (červen–listopad 2019) a stála 4 991 000 Kč z rozpočtu města Brna.

Mgr. Zuzana GregorováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 064mobil: +420 777 469 972e-mail: gregorova.zuzana@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.