Přeskočit na obsah

V Lužánkách přibyly běžecká dráha a hřiště pro workout a opraven byl i starý in-line park

05. prosince 2019
Běžci, in-line bruslaři i lidé, kteří si chtějí protáhnout tělo. Ti všichni nyní budou mít v parku Lužánky lepší podmínky. Starý in-line park se dočkal obnovy, přibyla běžecká dráha a workoutové hřiště. Revitalizace stála 5 milionů korun a trvala půl roku.

Letos v červnu začala revitalizace území o rozloze 7 860 m2 na jihovýchodním okraji parku Lužánky. Původní stav neodpovídal významu tohoto mimořádně cenného a aktuálně nejnavštěvovanějšího parku v Brně. Lokalita neplnila elementární funkce městského veřejného prostoru. Proto správce parku, příspěvková organizace Veřejná zeleň města Brna, nechal obnovit starý in-line park a vybudovat novou běžeckou dráhu a workoutové hřiště. Přibyl také nový pingpongový stůl. Vše doplnila výsadba vzrostlých stromů, keřů, živých plotů i trávníku.

„Lužánecký park je ideální místo pro odpočinek i sport téměř v centru města. Aby tu lidé našli vše potřebné k trávení volného času, investujeme do údržby vybavení i jeho rozšiřování. Nedávno jsme nechali vybudovat nové dětské hřiště s vodními prvky a zrekonstruovat veřejné toalety. Teď přibylo velmi žádané workoutové hřiště a opravený in-line park. Realizace projektu zvýší efektivitu využívání veřejných prostranství a také kvalitu života v této části města,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Workout sestava pro sportovní vyžití pod širým nebem je v současné době návštěvníky parku žádána. Hřiště bylo vybudováno tak, aby splňovalo nároky uživatelů, aby se stalo logickou součástí sestavy hřišť a aby nenarušilo celkovou atmosféru parku. Sestava je barevně sladěna s vybavením parku a byla nainstalována na místě bývalého asfaltového hřiště pro míčové hry, které bylo zrušeno. Hřiště není oploceno, ale je vymezeno a uzavřeno živým plotem.

Běžecká dráha s mlatovým hlinitopísčitým povrchem vede podél současné asfaltové parkové cesty kolem sportovního areálu s tenisovými kurty. Je dlouhá 180 metrů. 

Dosavadní in-line park nesplňoval potřebné parametry ani z hlediska bezpečnosti, ani atraktivity. Součástí projektu tedy byla jeho obnova. Sestava překážek využívá současný terén, zvolený betonový povrch zaručuje tichý provoz. Sportoviště je určeno primárně pro in-line bruslaře (vyznavače odvětví aggressive in-line), ale mohou ho využít i skateboardisté, lidé na koloběžkách a další. 

Obnova lokality trvala 6 měsíců (červen–listopad 2019) a stála 4 991 000 Kč z rozpočtu města Brna.

Mgr. Zuzana GregorováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 064mobil: +420 777 469 972e-mail: gregorova.zuzana@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.