V krytu bude první divadelní představení: Cikánský boxer - Tiskový servis

V krytu bude první divadelní představení: Cikánský boxer

  • 30. srpna 2017
  • 1 minuta čtení

(ik) – Prvním divadelním představením v Atomovém krytu 10-Z bude 14. září Cikánský boxer. V dramatu německé autorky Rike Reiniger bude hrát Filip Teller (na snímku vlevo). Režisérkou představení je Gabriela Ženatá.

Hra odráží životní osud boxera Johanna Trollmanna, který se stal v roce 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Před druhou světovou válkou sice narukoval do Wehrmachtu, ale pro svůj romský původ byl umučen v koncentračním táboře.

„Jsme rádi, že téma našlo své místo v prostorách, které ve stejné době sloužilo k záchraně životů během německé okupace Brna,“ říká historik Pavel Paleček, který stojí za zpřístupněním krytu veřejnosti.

„Pro mě jako herce je možnost si zahrát hru, jejíž děj se odehrává za druhé světové války, v prostoru, který byl v této době vybudován, velmi inspirující,“ uvedl Filip Teller, který hraje také v Divadle Bolka Polívky. Tam je i možné si zakoupit v předprodeji vstupenky.

Kryt s vchodem na Husově ulici má pro divadelní představení kapacitu 90 míst. Akce se tam může uskutečnit díky nové vzduchotechnice, kterou dokončuje město Brno. Hra bude mít reprízu 5. října.

Představení bude první z řady kulturních akcí, které plánuje skupina nadšenců, kteří po dekády nepřístupnou brněnskou památku otevřeli loni široké veřejnosti.
Další články z rubriky