Přeskočit na obsah

V Králově Poli vznikne nový park z participativního rozpočtu

17. června 2020

Na novou rekreační zónu se mohou těšit obyvatelé čtvrti Sadová v Králově Poli. Radní dnes vybrali dodavatele Nového parku, kterým bude firma Kavyl, s. r. o. Nový park pro Sadovou je vítězným projektem třetího ročníku Dáme na vás.

„Nový areál se zaměří hlavně na teenagery, kterým bude věnovaná motoricko-lanová část, o něco menší prostor bude vybavený zase speciálně pro malé děti. Zbytek areálu bude sloužit jako rekreační zóna s lavičkami, stolky a jiným příslušenstvím,“ řekl náměstek Tomáš Koláčný.

Na místě byl dříve, jak název napovídá, ovocný sad. Odkaz na původní ráz lokality byl posuzován při výběru nejvhodnějšího návrhu. V projektu je proto i výsadba zeleně.

Projekt parku se stal čtvrtým vítězným projektem 3. ročníku Dáme na vás s celkovým počtem 2 165 hlasů. Náklady dosáhnou 2 541 000 Kč, včetně 3leté udržitelnosti.

„Jsem vděčný za každý projekt, který oživuje veřejný prostor. Obzvláště pak v těch lokalitách, ve kterých ještě není tolik příležitostí trávit čas venku, ať už s rodinou, nebo s přáteli,“ doplnil náměstek Tomáš Koláčný.

Aktuální postup v realizaci vítězných projektů z prvního, druhého a třetího ročníku Dáme na vás můžete sledovat na webu https://damenavas.brno.cz/realizace-projektu/.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.