Přeskočit na obsah

V Králově Poli vznikne nový park z participativního rozpočtu

17. června 2020
Na novou rekreační zónu se mohou těšit obyvatelé čtvrti Sadová v Králově Poli. Radní dnes vybrali dodavatele Nového parku, kterým bude firma Kavyl, s. r. o. Nový park pro Sadovou je vítězným projektem třetího ročníku Dáme na vás.

„Nový areál se zaměří hlavně na teenagery, kterým bude věnovaná motoricko-lanová část, o něco menší prostor bude vybavený zase speciálně pro malé děti. Zbytek areálu bude sloužit jako rekreační zóna s lavičkami, stolky a jiným příslušenstvím,“ řekl náměstek Tomáš Koláčný.

Na místě byl dříve, jak název napovídá, ovocný sad. Odkaz na původní ráz lokality byl posuzován při výběru nejvhodnějšího návrhu. V projektu je proto i výsadba zeleně.

Projekt parku se stal čtvrtým vítězným projektem 3. ročníku Dáme na vás s celkovým počtem 2 165 hlasů. Náklady dosáhnou 2 541 000 Kč, včetně 3leté udržitelnosti.

„Jsem vděčný za každý projekt, který oživuje veřejný prostor. Obzvláště pak v těch lokalitách, ve kterých ještě není tolik příležitostí trávit čas venku, ať už s rodinou, nebo s přáteli,“ doplnil náměstek Tomáš Koláčný.

Aktuální postup v realizaci vítězných projektů z prvního, druhého a třetího ročníku Dáme na vás můžete sledovat na webu https://damenavas.brno.cz/realizace-projektu/.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.