Přeskočit na obsah

V Komíně postaví schody ke Svratce z participativního rozpočtu

01. dubna 2020

Další z projektů loňského participativního rozpočtu Dáme na vás se přiblížil své realizaci. Radní dnes vybrali společnost GALVA TRANS, s. r. o., ktera vybuduje schody k řece Svratce v městské části Komín. Ty by mohli být veřejnosti přístupné zhruba za půl roku.

Díky participativnímu rozpočtu budou nejen místní obyvatelé využít bezpečný přístup k řece Svratce, a to ať k plavání nebo třeba k pouštění lodiček s dětmi. Jsem rád za každou podobnou změnu ve veřejném prostoru, která lidem zvýší komfort,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt veřejného přístupu k řece Svratce navrhl v roce Tomáš Němec a získal podporu téměř dvou tisíc hlasů. Přístup k řece bude vybudován nedaleko stávající lávky přes řeku Svratku v městské části Komín. Vzniknou zde zpevněné schody k hladině řeky a několik míst k sezení umístěné v opěrné zdi. 

Realizace bude stát 556 tisíc včetně DPH. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail:
gardonova.katerina@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.