Přeskočit na obsah

V Komíně postaví schody ke Svratce z participativního rozpočtu

01. dubna 2020
Další z projektů loňského participativního rozpočtu Dáme na vás se přiblížil své realizaci. Radní dnes vybrali společnost GALVA TRANS, s. r. o., ktera vybuduje schody k řece Svratce v městské části Komín. Ty by mohli být veřejnosti přístupné zhruba za půl roku.

Díky participativnímu rozpočtu budou nejen místní obyvatelé využít bezpečný přístup k řece Svratce, a to ať k plavání nebo třeba k pouštění lodiček s dětmi. Jsem rád za každou podobnou změnu ve veřejném prostoru, která lidem zvýší komfort,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt veřejného přístupu k řece Svratce navrhl v roce Tomáš Němec a získal podporu téměř dvou tisíc hlasů. Přístup k řece bude vybudován nedaleko stávající lávky přes řeku Svratku v městské části Komín. Vzniknou zde zpevněné schody k hladině řeky a několik míst k sezení umístěné v opěrné zdi. 

Realizace bude stát 556 tisíc včetně DPH. 

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail:
gardonova.katerina@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.