V Komíně otevřeli novou modulovou školu

  • 25. září 2017
  • 2 minuty čtení
(rl) - V pondělí otevřeli v městské části Brno-Komín další třídu mateřské školy Pastviny. Na dvacet pět dětí tak čeká od 29. září zcela nová budova s hernou a výdejnou jídla, postavená modulovou technologií.

„Jde o první ze čtyř nových mateřských škol, které letos na podzim zahájí svůj provoz,“ podotkl při zahajovacím projevu 1. náměstek primátora Petr Hladík. „Městu se podařilo navýšit kapacity ve školkách celkově o více než 260 míst a díky tomu mohly být přijaty všechny tříleté děti,“ doplnil.

Zvolená modulová technologie umožňuje pružně reagovat na aktuální demografické podmínky, aniž by bylo nutné vkládat velké finanční prostředky do objektů, které by za několik let mohly být nadbytečné. Modulární stavby jsou variabilní, přenositelné a později sekundárně využitelné. Inspirací pro stavbu modulárních školek je např. Německo nebo Japonsko, kde jsou poměrně běžné.

„S nedostatkem míst v mateřských školách a nutností odmítat zájemce jsme se potýkali již od roku 2015. Nezbytně jsme potřebovali otevřít alespoň jednu třídu. Modulová stavba se ukázala jako ideální řešení, protože umožnila postavit školku v již revitalizovaném areálu Základní školy Pastviny. Modulová technologie je totiž čistá, rychlá a kvalitní. Když nyní vstoupíte do areálu, nenapadlo by vás, že zde ještě před několika týdny probíhaly stavební práce,“ pochvaluje si starostka městské části Brno-Komín Milada Blatná.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít