Přeskočit na obsah

V káznici řádí dřevokazné organismy, město provede sondy a podle výsledků zvolí další postup

25. listopadu 2020

Jižní křídlo někdejší káznice na Bratislavské 68 se potýká s dřevokaznými houbami a hmyzem. Stávající krovy a stropy jsou v důsledku toho ve špatném, na některých místech až v havarijním stavu. V jednom místě dokonce hrozí zřícení části stropu. Město teď investuje do sond, jejichž výsledky pomohou zvolit vhodný další postup.

„Před zahájením rekonstrukce krovu je nutné podchytit strop ve druhém patře, stropní konstrukce odstranit až na nosné trámy a na obou stranách zdi odhalit uložení každého nosného trámu. Po provedení sond rozhodneme o dalším postupu,“ uvedl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Pro uvedenou veřejnou zakázku radní vybrali nabídku firmy VARSTA, s. r. o., která práce vykoná za necelých 460 tis. korun bez DPH. Zhotovitel sondy provede do 30 dnů od nabytí účinnosti smlouvy.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.