Přeskočit na obsah

V káznici a v Urban centru bude výstava návrhů architektů na Kreativní centrum

07. června 2018 1 minuta čtení
(ik) – Výsledky architektonické soutěže na budoucí podobu Kreativního centra v budově bývalé káznice na Cejlu budou představeny na dvou místech.

Nejprve v bývalé káznici, kde bude mít výstava vernisáž dnes  v 18 hodin a bude otevřena pro veřejnost 8. a 9. června. Stane se tak v rámci festivalu Ghettofest. Při vernisáži představí svůj návrh sami autoři vítězné koncepce z pražského atelieru KAVA. Dále návrhy architektů budou vystaveny v Urban centru u Staré radnice na Mečové 5 od 14. 6. do 31. 7.

Účelem soutěže bylo získat kvalitní architektonické řešení na podobu Kreativního centra, které je jedním ze strategických projektů města. Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace k jeho realizaci. Město si od projektu slibuje nejen vytvoření pracovního zázemí pro kreativní profese, ale také podporu rozvojové lokality kolem ulic Cejl a Bratislavské a oživení veřejných prostorů v okolí objektu.

Výstava návrhů soutěže Kreativní centrum (vstupné se neplatí)
Bývalá káznice Cejl, Bratislavská 68
7. 6. - 18 hodin (vernisáž výstavy)
8. 6. - 12 až 18 hod.
9. 6. - 13 až 22 hod.
Více informací o doprovodných akcích najdete na:
http://www.kambrno.cz
www.ghettofest.cz
Urban centrum, Stará radnice, Mečová 5
14. 6. až 31. 7. (v pracovní dny) - 10 až 12 a 13 až 18 hod.   
www.urbancentrum.brno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.