Přeskočit na obsah

V dubnu začíná oprava kanalizace a vodovodu na Veveří, potrvá 5 měsíců

11. března 2020

Stoleté potrubí kanalizace a vodovodu na ulici Veveří je v havarijním stavu, proto je nutné je opravit. Zrekonstruována zde bude také tramvajová trať. Stavba začíná v druhé polovině dubna. Radní dnes vybrali pro veřejnou zakázku „Brno, Veveří – kanalizace a vodovod“ nabídku společnosti Dopravní stavby Brno, s. r. o., za 27 488 139 korun bez DPH.

Neúnosná situace je na vodovodním řadu v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Slovákova v jízdním pruhu směrem z centra. V lednu 2020 zde třikrát došlo k přerušení dodávek pitné vody kvůli havárii potrubí.

„Na ulici Veveří bude opraveno 273 metrů kanalizační stoky, vodovodní potrubí bude vyměněno v délce 254 metrů. Součástí rekonstrukce je také oprava tramvajové trati. Předpokládané zahájení stavby je 15. 4. 2020 a potrvá do konce srpna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Po dobu realizace vodovodu v úseku Žerotínovo náměstí – Slovákova bude náhradní zásobování vodou zajištěno prostřednictvím provizorního vodovodu vedeného po povrchu. V místě stavby bude částečná uzavírka automobilové dopravy, její režim se bude měnit v návaznosti na probíhající práce. Částečné omezení tramvajové dopravy nastane v druhé polovině května.

„Stavební práce na kanalizaci a vodovodu budou koordinovány s opravou tramvajové trati zajišťovanou Dopravním podnikem města Brna a s následnou obnovou komunikačních ploch, kterou mají na starosti Brněnské komunikace. Jednotlivé stavební činnosti na sebe budou bezprostředně navazovat,“ uvedl radní města Brna pro oblast investic David Grund.  

Tramvajová trať vyžaduje opravu kvůli zvýšenému provozu tramvajové dopravy. Trať na ulici Veveří poslouží jako objízdná trasa pro tramvaje v souvislosti s přerušením městské dopravy v ulici Žabovřeská, vyvolaném realizací stavebních prací na velkém městském okruhu.

Vodovodní řad z roku 1929 je v ulici Veveří značně poškozen. Nezvládá bezproblémově zajišťovat zásobování pitnou vodou. Také kanalizační stoka se zde nachází od roku 1910 a je v havarijním stavu. Z toho důvodu bude provedena sanace této kanalizace v úseku mezi ulicemi Smetanova a Sokolská, kde stoka leží pod tramvajovou tratí a kde je její stav nejkritičtější.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.