Přeskočit na obsah

V domově pro seniory Holásecká přibyde 56 míst. Magistrát zpracuje investiční záměr

13. listopadu 2019
Nahradit montovanou přístavbu tuřanského domova pro seniory novou pětipodlažní budovou. Tak by se dal ve stručnosti shrnout investiční záměr, s jehož zpracováním dnes souhlasili brněnští radní.

„Demografický vývoj v Brně se nijak nevymyká celorepublikovému průměru, a i když na první pohled působí jako mladé studentské město, samozřejmě i tady populace stárne a je třeba na to myslet a včas se na to připravit. Plánovaná přístavba domova pro seniory Holásecká není nějakým ojedinělým počinem, ale jedním ze systematických kroků, které chceme do budoucna podnikat,“ vysvětlila primátorka Markéta Vaňková s odkazem na novou pracovní skupinu, která bude vytipovávat vhodné lokality pro vytváření zařízení pro sociální péči (více tisková zpráva Nová pracovní skupina bude vytipovávat lokality pro domovy pro seniory).

DS Holásecká funguje od roku 2009 a má kapacitu 105 lůžek. Město chce počet míst zvýšit o více než polovinu. „V blízkosti stojí montovaný objekt, který městská část aktuálně pronajímá lékařům jako ordinace. V konstrukci objektu se ale objevil azbest a vzhledem k jeho stavu se jeví jako efektivnější a ekonomičtější řešení jej zdemolovat a nahradit novou výstavbou než komplikovaně sanovat. Vedení Tuřan je zároveň připraveno služby lékařů přesunout do centra městské části,“ popsal náměstek pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl.

V současnosti je zpracovaná architektonická studie přístavby, která demolici, přípravu plochy a přístavbu DS odhaduje na cca 163,5 mil. Kč bez DPH. Navržená nová pětipodlažní budova bude sloužit k rozšíření kapacity
stávajícího domova pro seniory o předpokládaných 56 lůžek. Nová i stávající budova budou propojeny, v přízemí se rozšíří jídelna, prostory pro společenské, pohybové a další aktivity, vznikne tu i vnitřní atrium. V podzemním podlaží novostavby budou umístěny technické provozy včetně parkovacích stání.

Odbor sociální péče nyní nechá zpracovat investiční záměr. Samotná stavba můžu proběhnout poté, co městská část připraví prostory v bývalé pekárně pro přesun ordinací.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.