Přeskočit na obsah

V domově pro seniory Holásecká přibyde 56 míst. Magistrát zpracuje investiční záměr

13. listopadu 2019

Nahradit montovanou přístavbu tuřanského domova pro seniory novou pětipodlažní budovou. Tak by se dal ve stručnosti shrnout investiční záměr, s jehož zpracováním dnes souhlasili brněnští radní.

„Demografický vývoj v Brně se nijak nevymyká celorepublikovému průměru, a i když na první pohled působí jako mladé studentské město, samozřejmě i tady populace stárne a je třeba na to myslet a včas se na to připravit. Plánovaná přístavba domova pro seniory Holásecká není nějakým ojedinělým počinem, ale jedním ze systematických kroků, které chceme do budoucna podnikat,“ vysvětlila primátorka Markéta Vaňková s odkazem na novou pracovní skupinu, která bude vytipovávat vhodné lokality pro vytváření zařízení pro sociální péči (více tisková zpráva Nová pracovní skupina bude vytipovávat lokality pro domovy pro seniory).

DS Holásecká funguje od roku 2009 a má kapacitu 105 lůžek. Město chce počet míst zvýšit o více než polovinu. „V blízkosti stojí montovaný objekt, který městská část aktuálně pronajímá lékařům jako ordinace. V konstrukci objektu se ale objevil azbest a vzhledem k jeho stavu se jeví jako efektivnější a ekonomičtější řešení jej zdemolovat a nahradit novou výstavbou než komplikovaně sanovat. Vedení Tuřan je zároveň připraveno služby lékařů přesunout do centra městské části,“ popsal náměstek pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl.

V současnosti je zpracovaná architektonická studie přístavby, která demolici, přípravu plochy a přístavbu DS odhaduje na cca 163,5 mil. Kč bez DPH. Navržená nová pětipodlažní budova bude sloužit k rozšíření kapacity
stávajícího domova pro seniory o předpokládaných 56 lůžek. Nová i stávající budova budou propojeny, v přízemí se rozšíří jídelna, prostory pro společenské, pohybové a další aktivity, vznikne tu i vnitřní atrium. V podzemním podlaží novostavby budou umístěny technické provozy včetně parkovacích stání.

Odbor sociální péče nyní nechá zpracovat investiční záměr. Samotná stavba můžu proběhnout poté, co městská část připraví prostory v bývalé pekárně pro přesun ordinací.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.