V Divadle Bolka Polívky zahájili novou sezonu

  • 12. září 2017
  • 2 minuty čtení
(java) – Divadlo Bolka Polívky včera vstoupilo do 25. sezony. Nejprve ve foyer divadla proběhla vernisáž výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka a poté bylo na programu oblíbené představení Mínus dva, které vzniklo ve spolupráci se Štúdiem L+S. Dnes divadlo uvede představení australského dua The Umbilical Brothers.

Vedení divadla chce pokračovat v nastaveném trendu z posledních sezon. „Chceme i nadále rozšiřovat vlastní repertoár o autorské inscenace Bolka Polívky a také do Brna zvát pozoruhodné inscenační počiny. V úterý 12. září přivítáme australské duo The Umbilical Brothers, které už řadu let ohromuje diváky po celém světě svými hlasovými i pohybovými dovednostmi. Umělci ve svých neopakovatelných vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy,“ uvedl ředitel divadla Ondřej Chalupský.
Dalšími nováčky mezi hostujícími soubory bude Divadlo ASTORKA Korzo 90‘ a ostravské Divadlo Petra Bezruče.
Z pravidelných hostů se pak diváci můžou těšit na soubor Dejvického divadla, Divadlo Na zábradlí a mnoho dalších.

Dvě premiéry
Divadlo Bolka Polívky v nadcházející sezoně uvede dvě premiéry. „Tou první bude ironická komedie Věra, kterou chystáme v koprodukci se Studiem DVA. Tato premiéra je plánována na začátek listopadu a bude sondou do zábavního průmyslu,“ přiblížil Ondřej Chalupský. V příběhu o výsluní a pádu ambiciózních jedinců hrají Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Petr Stach, nebo Roman Zach, dále Martin Pechlát, Martin Kubačák, Sabina Remundová a Marika Šoposká.
Po Novém roce obohatí repertoár inscenace Silou a letem, která bude mít premiéru v lednu 2018. Divadelní projekt dvou klaunů, Michala Chovance a Ondřeje Klíče, vzešel z jejich tříleté intenzivní spolupráce při krátkých skečích a bude jejich prvním celovečerním klaunským představením.

Výstavy a koncerty
Divadelní představení doplní také výstavy. „V předvánočním čase chystáme výstavu kalendáře Proměny 2018, projektu Chantal Poullain. Pokud jde o koncerty, tak se diváci mohou těšit například na Jiřího Stivína, který v rámci koncertního turné oslaví své 75. narozeniny, nebo na šansoniérku Szidi Tobias," dodal Ondřej Chalupský.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít