Přeskočit na obsah

V Divadle Bolka Polívky zahájili novou sezonu

12. září 2017 2 minuty čtení
(java) – Divadlo Bolka Polívky včera vstoupilo do 25. sezony. Nejprve ve foyer divadla proběhla vernisáž výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka a poté bylo na programu oblíbené představení Mínus dva, které vzniklo ve spolupráci se Štúdiem L+S. Dnes divadlo uvede představení australského dua The Umbilical Brothers.

Vedení divadla chce pokračovat v nastaveném trendu z posledních sezon. „Chceme i nadále rozšiřovat vlastní repertoár o autorské inscenace Bolka Polívky a také do Brna zvát pozoruhodné inscenační počiny. V úterý 12. září přivítáme australské duo The Umbilical Brothers, které už řadu let ohromuje diváky po celém světě svými hlasovými i pohybovými dovednostmi. Umělci ve svých neopakovatelných vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy,“ uvedl ředitel divadla Ondřej Chalupský.
Dalšími nováčky mezi hostujícími soubory bude Divadlo ASTORKA Korzo 90‘ a ostravské Divadlo Petra Bezruče.
Z pravidelných hostů se pak diváci můžou těšit na soubor Dejvického divadla, Divadlo Na zábradlí a mnoho dalších.

Dvě premiéry
Divadlo Bolka Polívky v nadcházející sezoně uvede dvě premiéry. „Tou první bude ironická komedie Věra, kterou chystáme v koprodukci se Studiem DVA. Tato premiéra je plánována na začátek listopadu a bude sondou do zábavního průmyslu,“ přiblížil Ondřej Chalupský. V příběhu o výsluní a pádu ambiciózních jedinců hrají Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Petr Stach, nebo Roman Zach, dále Martin Pechlát, Martin Kubačák, Sabina Remundová a Marika Šoposká.
Po Novém roce obohatí repertoár inscenace Silou a letem, která bude mít premiéru v lednu 2018. Divadelní projekt dvou klaunů, Michala Chovance a Ondřeje Klíče, vzešel z jejich tříleté intenzivní spolupráce při krátkých skečích a bude jejich prvním celovečerním klaunským představením.

Výstavy a koncerty
Divadelní představení doplní také výstavy. „V předvánočním čase chystáme výstavu kalendáře Proměny 2018, projektu Chantal Poullain. Pokud jde o koncerty, tak se diváci mohou těšit například na Jiřího Stivína, který v rámci koncertního turné oslaví své 75. narozeniny, nebo na šansoniérku Szidi Tobias," dodal Ondřej Chalupský.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.