Přeskočit na obsah

V Divadle Bolka Polívky zahájili novou sezonu

12. září 2017 2 minuty čtení
(java) – Divadlo Bolka Polívky včera vstoupilo do 25. sezony. Nejprve ve foyer divadla proběhla vernisáž výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka a poté bylo na programu oblíbené představení Mínus dva, které vzniklo ve spolupráci se Štúdiem L+S. Dnes divadlo uvede představení australského dua The Umbilical Brothers.

Vedení divadla chce pokračovat v nastaveném trendu z posledních sezon. „Chceme i nadále rozšiřovat vlastní repertoár o autorské inscenace Bolka Polívky a také do Brna zvát pozoruhodné inscenační počiny. V úterý 12. září přivítáme australské duo The Umbilical Brothers, které už řadu let ohromuje diváky po celém světě svými hlasovými i pohybovými dovednostmi. Umělci ve svých neopakovatelných vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy,“ uvedl ředitel divadla Ondřej Chalupský.
Dalšími nováčky mezi hostujícími soubory bude Divadlo ASTORKA Korzo 90‘ a ostravské Divadlo Petra Bezruče.
Z pravidelných hostů se pak diváci můžou těšit na soubor Dejvického divadla, Divadlo Na zábradlí a mnoho dalších.

Dvě premiéry
Divadlo Bolka Polívky v nadcházející sezoně uvede dvě premiéry. „Tou první bude ironická komedie Věra, kterou chystáme v koprodukci se Studiem DVA. Tato premiéra je plánována na začátek listopadu a bude sondou do zábavního průmyslu,“ přiblížil Ondřej Chalupský. V příběhu o výsluní a pádu ambiciózních jedinců hrají Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Petr Stach, nebo Roman Zach, dále Martin Pechlát, Martin Kubačák, Sabina Remundová a Marika Šoposká.
Po Novém roce obohatí repertoár inscenace Silou a letem, která bude mít premiéru v lednu 2018. Divadelní projekt dvou klaunů, Michala Chovance a Ondřeje Klíče, vzešel z jejich tříleté intenzivní spolupráce při krátkých skečích a bude jejich prvním celovečerním klaunským představením.

Výstavy a koncerty
Divadelní představení doplní také výstavy. „V předvánočním čase chystáme výstavu kalendáře Proměny 2018, projektu Chantal Poullain. Pokud jde o koncerty, tak se diváci mohou těšit například na Jiřího Stivína, který v rámci koncertního turné oslaví své 75. narozeniny, nebo na šansoniérku Szidi Tobias," dodal Ondřej Chalupský.

Mohlo by vás dále zajímat

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.

Strakapoud jižní. Foto: Lenka Hubáčková
Ptáci v Brně: koho zajímají meruňky a koho rumiště?

Pokud jste si až dosud – stejně jako autorka textu – mysleli, že nejběžnějším ptačím obyvatelem Brna je holub, jste na omylu. Konkrétně holub hřivnáč figuruje až na 10. místě žebříčku, zatímco nejznámější holub domácí se nevejde ani mezi nejčastější tři desítky ptačích druhů. Kdo je předběhl, s jakými druhy ptáků se můžeme ve městě setkat a kde? To v naší fotoreportáži přiblíží ornitolog Jan Sychra z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické.

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Nejnovější články

Víkend otevřených zahrad. Foto: Lipka
Víkend nabídne zářící ohňostroje i meditaci v zahradách

Než se v sobotu rozzáří nebe nad Prýglem prvním ohňostrojem Ignis Brunensis, stihnete toho v Brně hodně. Vyrazte třeba na představení Freš manéže, festivalu mladého cirkusu. Brnohraní zase svolává milovníky deskovek a karetních her do Lužánek. Klid i poznání najdete v zeleni Otevřených zahrad.

Ať je klima v Brně prima
Ekologie, poklad a divadlo v zoo? Ať je klima v Brně prima

Oslavy Mezinárodního dne životního prostředí vyvrcholí v pátek 9. června v Zoo Brno. Zábavný den rámuje soutěž Ať je klima v Brně prima. Dozvíte se zajímavosti o ekologii a životním prostředí a připraven je také bohatý program pro nejmenší.

Paleta dat, která najdete v letošním vydání Brno v číslech, je skutečně pestrobarevná. Zdroj: MMB
Tři sta slunečných dnů, šest set požárů, čtyři tisíce dětí. Jaká čísla definují Brno 2022?

Méně rozvodů, ale i méně dětí. Více slunečných dnů, více požárů, méně srážek. Nejen tyto závěry, ale hlavně přesná data přináší zpráva Brno v číslech, každoročně vydávaný souhrn dostupný na webu data.brno.cz. Kromě zajímavých infografik ale městští dataři mají ještě jedno eso v rukávu, díky kterému se lidé dozví víc o svém městě – šifrovací hru.

Veletrh prorodinných a seniorských organizací
Sraz v úterý u Jošta. Zveme všechny na Veletrh prorodinných a seniorských organizací

Vrchol Brněnských dní pro rodinu proběhne v úterý 13. června. Na Veletrhu prorodinných a seniorských organizací se seznámíte s činností společností působících v Brně v těchto odvětvích. Akci si užije díky bohatému doprovodnému programu celá rodina.