Přeskočit na obsah

V Černovicích proběhne rekonstrukce mateřské školy Štolcova. Město vybralo zhotovitele projektové dokumentace

03. listopadu 2021

V Černovicích přemění objekt mateřské školy z éry socialismu na pasivní chytrou budovu využívající současné nejmodernější trendy modrozelené architektury. Projektovou dokumentaci připraví a o autorský dozor se postará Atelier 99. Rozhodla o tom na dnešním jednání Rada města Brna.

Investiční akce zahrnuje stavební úpravy a přístavbu objektu MŠ Štolcova. Účelem je odstranění havarijního stavu některých konstrukcí, snížení energetické náročnosti objektu a vybudování adaptačních opatření na změnu klimatu. „Chceme, aby objekt po rekonstrukci splňoval standardy pasivního domu využívající současné nejmodernější trendy zelenomodré architektury. Klademe důraz na přednostní využití technologií obnovitelných zdrojů energie s vysokou energetickou účinností a snižující uhlíkovou stopu budovy. Tento objekt bude kromě svojí funkčnosti sloužit i jako jakási laboratoř pro výzkum účinnosti využitých technologií. Díky nasbíraným datům bude město moci v budoucnu realizovat obdobné rekonstrukce s maximální efektivitou a úsporou jak financí, tak energií,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval: „Brněnská společnost Atelier 99 zpracuje kompletní projektovou dokumentaci včetně všech potřebných povolení pro stavbu a zajistí autorský dozor. Za tyto úkony zaplatí město 1 432 630 korun včetně DPH.“

„Při zpracování projektové dokumentace je nutné vyřešit maximální zlepšení tepelně-technických vlastností objektu, využití obnovitelných zdrojů energie a také úpravy vnitřních prostor zajišťující snížení energetické náročnosti budovy, jako je využití plynového kondenzačního kotle, podlahové vytápění, nucené větrání s rekuperací, instalace systému měření a regulace, v koupelně a na toaletách pořízení LED osvětlení ovládaného čidly, vodovodní baterie osazené perlátory a ovládané čidly. Nesmí se zapomenout ani na vegetační zelenou střechu s fotovoltaikou, tedy tzv. biosolární střechu, a na zadržování srážkové vody například i do venkovního biotopového mokřádku. Projektová dokumentace bude hotova před koncem příštího roku,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.