V Černovicích proběhne rekonstrukce mateřské školy Štolcova. Město vybralo zhotovitele projektové dokumentace

  • 03. listopadu 2021
V Černovicích přemění objekt mateřské školy z éry socialismu na pasivní chytrou budovu využívající současné nejmodernější trendy modrozelené architektury. Projektovou dokumentaci připraví a o autorský dozor se postará Atelier 99. Rozhodla o tom na dnešním jednání Rada města Brna.

Investiční akce zahrnuje stavební úpravy a přístavbu objektu MŠ Štolcova. Účelem je odstranění havarijního stavu některých konstrukcí, snížení energetické náročnosti objektu a vybudování adaptačních opatření na změnu klimatu. „Chceme, aby objekt po rekonstrukci splňoval standardy pasivního domu využívající současné nejmodernější trendy zelenomodré architektury. Klademe důraz na přednostní využití technologií obnovitelných zdrojů energie s vysokou energetickou účinností a snižující uhlíkovou stopu budovy. Tento objekt bude kromě svojí funkčnosti sloužit i jako jakási laboratoř pro výzkum účinnosti využitých technologií. Díky nasbíraným datům bude město moci v budoucnu realizovat obdobné rekonstrukce s maximální efektivitou a úsporou jak financí, tak energií,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval: „Brněnská společnost Atelier 99 zpracuje kompletní projektovou dokumentaci včetně všech potřebných povolení pro stavbu a zajistí autorský dozor. Za tyto úkony zaplatí město 1 432 630 korun včetně DPH.“

„Při zpracování projektové dokumentace je nutné vyřešit maximální zlepšení tepelně-technických vlastností objektu, využití obnovitelných zdrojů energie a také úpravy vnitřních prostor zajišťující snížení energetické náročnosti budovy, jako je využití plynového kondenzačního kotle, podlahové vytápění, nucené větrání s rekuperací, instalace systému měření a regulace, v koupelně a na toaletách pořízení LED osvětlení ovládaného čidly, vodovodní baterie osazené perlátory a ovládané čidly. Nesmí se zapomenout ani na vegetační zelenou střechu s fotovoltaikou, tedy tzv. biosolární střechu, a na zadržování srážkové vody například i do venkovního biotopového mokřádku. Projektová dokumentace bude hotova před koncem příštího roku,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy