Přeskočit na obsah

V části Ústředního hřbitova probíhají výkopové práce. V době Dušiček však budou přerušeny

29. října 2021

Správa hřbitovů města Brna upravuje pietní místo pro nenarozené děti, které se nachází na Ústředním hřbitově. Místo bude nově ohraničeno obrubníky, přibydou tu i okrasné žulové vázy. Při budování základů však zaměstnanci hřbitovů objevili neoznačené urny a práce kvůli tomu potrvají déle, než bylo zamýšleno.

Urny se nacházely v místech, kde nebylo žádné označení. Správa hřbitovů hledá v archivních záznamech informace, které by k jejich identifikaci napomohly. Kvůli nálezu se práce prodlužují. Nejdříve dojde k vyzvednutí uren a následně k dokončení instalace obrubníků a váz. Nalezené schránky budou do jejich identifikace uloženy ve speciálním skladu uren.

Vzhledem k tomu, že se blíží Památka zesnulých, budou práce přerušeny, aby nenarušovaly její pietní ráz.

Návštěvníky žádáme o pochopení a trpělivost.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.