Přeskočit na obsah

V části Ústředního hřbitova probíhají výkopové práce. V době Dušiček však budou přerušeny

29. října 2021
Správa hřbitovů města Brna upravuje pietní místo pro nenarozené děti, které se nachází na Ústředním hřbitově. Místo bude nově ohraničeno obrubníky, přibydou tu i okrasné žulové vázy. Při budování základů však zaměstnanci hřbitovů objevili neoznačené urny a práce kvůli tomu potrvají déle, než bylo zamýšleno.

Urny se nacházely v místech, kde nebylo žádné označení. Správa hřbitovů hledá v archivních záznamech informace, které by k jejich identifikaci napomohly. Kvůli nálezu se práce prodlužují. Nejdříve dojde k vyzvednutí uren a následně k dokončení instalace obrubníků a váz. Nalezené schránky budou do jejich identifikace uloženy ve speciálním skladu uren.

Vzhledem k tomu, že se blíží Památka zesnulých, budou práce přerušeny, aby nenarušovaly její pietní ráz.

Návštěvníky žádáme o pochopení a trpělivost.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.