V bývalé káznici pocítí návštěvníci temnou minulost - Tiskový servis

V bývalé káznici pocítí návštěvníci temnou minulost

  • 16. srpna 2017
  • 1 minuta čtení

(ik) – Prohlídky bývalé káznice na Cejlu pořádá Turistické informační centrum Brno (TIC). Jde o výjimečný objekt s historií sahající do druhé poloviny 18. století. Věznice fungovala do roku 1956.

Úvodní prohlídka se uskuteční v sobotu 19. srpna, v další pak 9. září, o nedělích 24. září a 8. října a v sobotu 21. října. Začátky jsou vždy v 10, 11, 12 a ve 13 hodin. Informace o prohlídkách najdete zde.

Ze známých osobností si zde odpykával trest například slezský básník Petr Bezruč nebo brněnský básník a spisovatel Zdeněk Rotrekl.

"Věřím, že připomínat historii má velký smysl. Nejen tu skvělou, ale také její temné stránky. Je důležité, abychom nezapomněli na doby, kdy naši zemi ovládal totalitní útlak. Jedním z jeho symbolů je právě bývalá káznice na Cejlu, místo s pohnutou historií, místo prostoupené atmosférou hrůzy, nespravedlnosti, ale také naděje, že se snad podobné časy, jaké zažívali naši předci ve 40. a 50. letech minulého století, už nikdy nebudou opakovat," zdůrazňuje ředitelka TIC Jana Janulíková.
 

Další články z rubriky