Přeskočit na obsah

V Brněnských Ivanovicích vzniknou dvě fotbalová hřiště

17. února 2021
Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích získá nová hřiště s přírodním povrchem. Aktuálně centrum disponuje dvěma hřišti a nafukovací halou s umělými trávníky. V novém investičním záměru je dostavba, která areál umožní využívat lépe i v letních měsících.

Areál Fotbalového centra Brno, které od roku 2020 spravuje společnost Starez-Sport, doposud sloužil spíše v období podzimu až jara, kdy nelze využít přírodního povrchu na fotbalová utkání. To by se mělo změnit, nový investiční záměr počítá s výstavbou dvou hřišť s přírodním trávníkem a automatickým zavlažováním.

„Sportovci budou moci nově využívat areál i přes léto. Vyroste tu jedno hřiště standardních rozměrů a druhé menší, tréninkové. Obě budou připravena na trénování fotbalových klubů i fotbalové akademie, které jsou centrum v Brněnských Ivanovicích zvyklé pravidelně využívat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí investičního záměru, jehož zpracování dnes schválila Rada města Brna, je i vybudování chodníku mezi sportovišti vhodného pro sledování zápasů nebo tréninků a vyhloubení studny pro závlahu. Kolem hlavního hřiště bude nutné vytvořit opěrné stěny kvůli nerovnosti pozemku a také systém odvodnění pomocí drenážních perforovaných trubek.

„Parametry hřiště splňují pravidla pro pořádání soutěžních utkání. Celkové náklady na zbudování obou ploch jsou odhadovány na 20 milionů korun. Zároveň je za hřišti dostatek volného prostoru pro možnou budoucí výstavbu dalších šaten, dětského pískoviště s herními prvky či jiného zázemí,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.