Přeskočit na obsah

V Brněnských Ivanovicích vzniknou dvě fotbalová hřiště

17. února 2021

Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích získá nová hřiště s přírodním povrchem. Aktuálně centrum disponuje dvěma hřišti a nafukovací halou s umělými trávníky. V novém investičním záměru je dostavba, která areál umožní využívat lépe i v letních měsících.

Areál Fotbalového centra Brno, které od roku 2020 spravuje společnost Starez-Sport, doposud sloužil spíše v období podzimu až jara, kdy nelze využít přírodního povrchu na fotbalová utkání. To by se mělo změnit, nový investiční záměr počítá s výstavbou dvou hřišť s přírodním trávníkem a automatickým zavlažováním.

„Sportovci budou moci nově využívat areál i přes léto. Vyroste tu jedno hřiště standardních rozměrů a druhé menší, tréninkové. Obě budou připravena na trénování fotbalových klubů i fotbalové akademie, které jsou centrum v Brněnských Ivanovicích zvyklé pravidelně využívat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Součástí investičního záměru, jehož zpracování dnes schválila Rada města Brna, je i vybudování chodníku mezi sportovišti vhodného pro sledování zápasů nebo tréninků a vyhloubení studny pro závlahu. Kolem hlavního hřiště bude nutné vytvořit opěrné stěny kvůli nerovnosti pozemku a také systém odvodnění pomocí drenážních perforovaných trubek.

„Parametry hřiště splňují pravidla pro pořádání soutěžních utkání. Celkové náklady na zbudování obou ploch jsou odhadovány na 20 milionů korun. Zároveň je za hřišti dostatek volného prostoru pro možnou budoucí výstavbu dalších šaten, dětského pískoviště s herními prvky či jiného zázemí,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.