Přeskočit na obsah

V brněnské zoo přibydou mangusty a africká prasata. Podpoří africkou expozici Kalahari

25. srpna 2021

Komplex Kalahari, který postupně vzniká v brněnské zoo, se rozroste o výběh mangust a afrických prasat. Tento investiční záměr dnes schválili radní. Realizace by mohla začít již na začátku příštího roku.

Nová expozice věnovaná mangustám a prasatům africkým vznikne na samém vrcholu Mniší hory. Bude součástí africké vesnice, která se do budoucna rozroste do expozičního celku Kalahari. Prohlídková trasa, nyní ukončená výhledem z altánku na expozici Safari, se propojí s vyhlídkou u osady osmi afrických chýší, kde se návštěvníci seznámí s africkým drobným zvířectvem. V blízkosti se také nachází jezero s plameňáky či výběh žiraf.

„V prostoru mezi dvěma výběhy vyroste obydlí pro africká prasata a drobné šelmy mangusty, ty obývají značnou část africké přírody. Plochá střecha chatrče se zázemím pro zvířata zároveň poslouží jako vyhlídková plošina pro návštěvníky a bude na ni zajištěn bezbariérový vstup. Celkové náklady na zbudování této expozice jsou vyčísleny na 7,2 milionu korun s DPH,“ řekl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Investiční záměr obsahuje výstavbu nových expozic pro mangusty a africká prasata a vybudování návštěvnické trasy. Ta zároveň propojí dvě původní části prohlídkové trasy věnované Africe, vznikne dřevěná lávka nad kamennou roklinou, stezky pro zvířata a molo pro personál vhodné pro krmení mangust i prasat. Součástí bude i přeložení inženýrských sítí, které se nacházejí pod chatrčí.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.