Přeskočit na obsah

V brněnské zoo plánují modernizaci stávajícího vstupu pro návštěvníky

09. června 2021
Brněnští radní souhlasí s modernizací stávajícího vstupního předprostoru do zoologické zahrady včetně objektu pokladen tak, aby došlo k oddělení provozu pěších a automobilů. Součástí má být také vybudování tzv. zálivu pro autobusy při ulici U Zoologické zahrady, jejichž parkování bude omezeno pouze pro výstup a nástup návštěvníků.

V současné době se ve vstupním prostoru kříží provoz automobilů s pěším provozem a v předprostoru pokladen se tvoří nekoordinované zástupy návštěvníků zoologické zahrady. „Modernizací vstupu vznikne nový přístupový chodník k pokladnám s nainstalovanými rotačními turnikety a nové shromaždiště návštěvníků, které bude přehledné a hlavně bezpečné. Nájezd na parkoviště zůstane zachován z ulice U Zoologické zahrady a bude opatřen závorou a čtečkou. Na nově vzniklé parkovací ploše pro osobní automobily se počítá s 25 kolmými stáními. Navíc zde vzniknou dvě místa pro autobusy s omezenou délkou stání 15 minut pro výstup a nástup návštěvníků. Součástí úpravy bude i instalace stojanů na kola a úschovných boxů,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Tento vstup zůstane zachován a využíván i v případě vybudování plánovaného vstupního objektu s parkovištěm při ul. Ondrova v Kníničkách, neboť jej budou využívat návštěvníci přicházející od zastávky městské hromadné dopravy nebo z parkoviště v ulici Palcary.

Předpokládané celkové náklady na realizaci činí 30 613 000,- Kč včetně DPH.

Projektové práce nejsou součástí investice. Náklady na její vypracování ve výši 480 000,- Kč uhradí Zoo Brno ze svých prostředků.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.