Přeskočit na obsah

V brněnské zoo plánují modernizaci stávajícího vstupu pro návštěvníky

09. června 2021

Brněnští radní souhlasí s modernizací stávajícího vstupního předprostoru do zoologické zahrady včetně objektu pokladen tak, aby došlo k oddělení provozu pěších a automobilů. Součástí má být také vybudování tzv. zálivu pro autobusy při ulici U Zoologické zahrady, jejichž parkování bude omezeno pouze pro výstup a nástup návštěvníků.

V současné době se ve vstupním prostoru kříží provoz automobilů s pěším provozem a v předprostoru pokladen se tvoří nekoordinované zástupy návštěvníků zoologické zahrady. „Modernizací vstupu vznikne nový přístupový chodník k pokladnám s nainstalovanými rotačními turnikety a nové shromaždiště návštěvníků, které bude přehledné a hlavně bezpečné. Nájezd na parkoviště zůstane zachován z ulice U Zoologické zahrady a bude opatřen závorou a čtečkou. Na nově vzniklé parkovací ploše pro osobní automobily se počítá s 25 kolmými stáními. Navíc zde vzniknou dvě místa pro autobusy s omezenou délkou stání 15 minut pro výstup a nástup návštěvníků. Součástí úpravy bude i instalace stojanů na kola a úschovných boxů,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Tento vstup zůstane zachován a využíván i v případě vybudování plánovaného vstupního objektu s parkovištěm při ul. Ondrova v Kníničkách, neboť jej budou využívat návštěvníci přicházející od zastávky městské hromadné dopravy nebo z parkoviště v ulici Palcary.

Předpokládané celkové náklady na realizaci činí 30 613 000,- Kč včetně DPH.

Projektové práce nejsou součástí investice. Náklady na její vypracování ve výši 480 000,- Kč uhradí Zoo Brno ze svých prostředků.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.