Přeskočit na obsah

V brněnské zoo najdou nový domov pižmoni

25. září 2019

Zoologickou zahradu v Brně čekají novinky. Radní města Brna dnes schválili investiční záměr na vybudování výběhu pro pižmoně.

„Loňský rok byl v brněnské zoo velmi úspěšný. Navštívilo ji více než 330 tisíc lidí, což je nejvíc za posledních 20 let. Chceme, aby se zoologická zahrada dále rozvíjela a byla pro návštěvníky atraktivní,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Investiční záměr počítá s vybudováním venkovního i krytého chovného zařízení pro pižmoně s venkovním výběhem, odstavným výběhem a dvorkem. „Stavbaři zde proto zdemolují nepoužívané toalety u výběhu tygrů. Namísto nich vyroste nová budova se třemi oddělenými boxy pro zvířata. Výběh pižmoňů bude součástí většího expozičního celku Beringie, který mapuje vzácné živočichy polárních oblastí severní polokoule,“ popsal Petr Hladík. Náklady na stavbu se předpokládají ve výši 11 milionů korun (s DPH).

Realizace záměru je prodloužena do roku 2020.

„Chov pižmoňů je součástí naší dlouhodobé chovatelské koncepce, kterou se snažíme spolu s vedením města postupně naplňovat. Pižmoni najdou svůj domov v expozičním celku Beringie v dolní části zoo
a doplní tak další zvířata ze severských oblastí. Hlavní výběh bude mít přes 700 metrů čtverečních,
a návštěvníci tak budou moci pozorovat tento druh v krásném přírodním prostředí,“

uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.