Přeskočit na obsah

V brněnské zoo najdou nový domov pižmoni

25. září 2019
Zoologickou zahradu v Brně čekají novinky. Radní města Brna dnes schválili investiční záměr na vybudování výběhu pro pižmoně.

„Loňský rok byl v brněnské zoo velmi úspěšný. Navštívilo ji více než 330 tisíc lidí, což je nejvíc za posledních 20 let. Chceme, aby se zoologická zahrada dále rozvíjela a byla pro návštěvníky atraktivní,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Investiční záměr počítá s vybudováním venkovního i krytého chovného zařízení pro pižmoně s venkovním výběhem, odstavným výběhem a dvorkem. „Stavbaři zde proto zdemolují nepoužívané toalety u výběhu tygrů. Namísto nich vyroste nová budova se třemi oddělenými boxy pro zvířata. Výběh pižmoňů bude součástí většího expozičního celku Beringie, který mapuje vzácné živočichy polárních oblastí severní polokoule,“ popsal Petr Hladík. Náklady na stavbu se předpokládají ve výši 11 milionů korun (s DPH).

Realizace záměru je prodloužena do roku 2020.

„Chov pižmoňů je součástí naší dlouhodobé chovatelské koncepce, kterou se snažíme spolu s vedením města postupně naplňovat. Pižmoni najdou svůj domov v expozičním celku Beringie v dolní části zoo
a doplní tak další zvířata ze severských oblastí. Hlavní výběh bude mít přes 700 metrů čtverečních,
a návštěvníci tak budou moci pozorovat tento druh v krásném přírodním prostředí,“

uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.