Přeskočit na obsah

V Brně začne jezdit nová bezplatná okružní linka pro návštěvníky Riviéry

31. května 2023

Od čtvrtka 1. června 2023 začnou jezdit autobusy po nové okružní lince s označením C. Ta zajistí doplňkovou obsluhu areálu Riviéra a jeho propojení s okolními místy. V provozu bude do konce letních prázdnin a bude bezplatná.

Od března letošního roku se v Bauerově ulici staví další část městského okruhu. Proto je výrazně omezen přístup do areálu koupaliště Riviéra a musela být dočasně zrušena i parkovací místa v dané lokalitě.

„Uvědomujeme si problémy, které stavební práce přináší. Riviéra je s kapacitou 7 800 návštěvníků největším koupalištěm v Brně. Posílením stávajících linek MHD chceme předejít případným dopravním komplikacím. Současně prosíme návštěvníky areálu, aby k dopravě využívali právě autobusové linky,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Linka C pojede denně v okružní trase Riviéra – Velodrom – Křížkovského – Výstaviště, hlavní vstup – Pisárky – Riviéra. Autobusy budou jezdit v intervalu 15–20 minut.

Linka C bude zajišťovat doplňkovou dopravní obsluhu. Autobusová linka 84 z Mendlova náměstí zastávku Riviéra neobsluhuje. Cestující, kteří míří na koupaliště, by se měli dopravit tramvají číslo 1 nebo trolejbusy číslo 25 či 26 až do zastávky Pisárky, kde mohou přestoupit na autobusovou linku 44 a od 1.června i na linku C. Večer z Riviéry lidé odjedou linkou 44 na Mendlovo náměstí nebo linkou C k výstavišti.

Nová okružní linka je pro cestující zdarma. S jejím provozem se počítá do neděle 3. září. Podrobné schéma a její jízdní řád je k dispozici na stránkách www.dpmb.cz

Kontakt pro média

Mgr. Barbora Doležalová

tisková mluvčí DPMB, a. s.

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.