Přeskočit na obsah

V Brně vzniknou další stanoviště na komunální odpad

29. dubna 2020

Rada města Brna souhlasila s poskytnutím investic na výstavbu, opravu a úpravu nadzemních a podzemních kontejnerů na komunální odpad.

Výstavba 10 podzemních stanovišť na komunální odpad přijde na 7 300 000 Kč. „O ty si zažádaly městské části Královo Pole, Brno-sever, Brno-střed, Líšeň, Žabovřesky, Maloměřice a Obřany, Medlánky a Ořešín,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Celkem 16 nadzemních stání pak vznikne v městských částech Bohunice, Brno-sever, Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-střed a Medlánky. „Na tyto nadzemní kontejnery město uvolní částku 1 050 000 Kč,“ dodal Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.