Přeskočit na obsah

V Brně soutěží v tanci děti z celého Česka

02. června 2017 1 minuta čtení
(bim) - Univerzitní kampus v Brně dnes hostil republikové finále soutěže Česko se hýbe ve školách. Děti všech věkových kategorií, které se dostaly až do celonárodního kola, během pátku předvedly, jak mají natrénovány své taneční, gymnastické a aerobické sestavy.

Iniciativa Česko se hýbe je soubor několika projektů, které se systematicky snaží rozhýbat celou naši republiku a nastavit zdravý životní styl. Projekt Česko se hýbe ve školách je taneční soutěž pro děti a mládež, která je realizována každoročně od roku 2015.

„Jsem moc ráda, že se soutěž tak uchytila a rozrostla. Potkávám tady své bývalé studenty a vidím, že tato práce má smysl,“ uvedla Hana Toufarová, hlavní organizátorka finále. 

Celorepublikové finále se každým rokem stěhuje, a proto Brno už týden po uspořádání krajského kola mělo tu čest hostit i národní kolo. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích a zúčastnili se nováčci i pokročilí.

Finále odstartovala věková kategorie od čtrnácti do šestnácti let krátce po osmé ráno. Nejmladší děti soutěžily kolem oběda a odpoledne. Závodní den uzavře kategorie od jedenácti do třinácti let. Vítězové si domů odvezou diplomy, medaile i pohár.

Vystoupení dětí a jejich choreografie hodnotí pět rozhodčí pod vedením hlavní sudí Jany Boučkové. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.