V Brně soutěží v tanci děti z celého Česka

  • 02. června 2017
  • 1 minuta čtení
(bim) - Univerzitní kampus v Brně dnes hostil republikové finále soutěže Česko se hýbe ve školách. Děti všech věkových kategorií, které se dostaly až do celonárodního kola, během pátku předvedly, jak mají natrénovány své taneční, gymnastické a aerobické sestavy.

Iniciativa Česko se hýbe je soubor několika projektů, které se systematicky snaží rozhýbat celou naši republiku a nastavit zdravý životní styl. Projekt Česko se hýbe ve školách je taneční soutěž pro děti a mládež, která je realizována každoročně od roku 2015.

„Jsem moc ráda, že se soutěž tak uchytila a rozrostla. Potkávám tady své bývalé studenty a vidím, že tato práce má smysl,“ uvedla Hana Toufarová, hlavní organizátorka finále. 

Celorepublikové finále se každým rokem stěhuje, a proto Brno už týden po uspořádání krajského kola mělo tu čest hostit i národní kolo. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích a zúčastnili se nováčci i pokročilí.

Finále odstartovala věková kategorie od čtrnácti do šestnácti let krátce po osmé ráno. Nejmladší děti soutěžily kolem oběda a odpoledne. Závodní den uzavře kategorie od jedenácti do třinácti let. Vítězové si domů odvezou diplomy, medaile i pohár.

Vystoupení dětí a jejich choreografie hodnotí pět rozhodčí pod vedením hlavní sudí Jany Boučkové. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít