Přeskočit na obsah

V Brně se připravuje setkání handicapovaných sportovců při Česko-rakouských dnech sportu

10. února 2021

V červnu letošního roku se v Brně uskuteční Česko-rakouské dny sportu a pohybových aktivit pro handicapované sportovce. Pořádajícímu spolku Emilova sportovní poskytne město na organizaci návratnou finanční výpomoc ve výši 396 tisíc Kč. Rozhodli o tom na dnešním jednání brněnští radní.

Česko-rakouské dny sportu a pohybových aktivit se měly konat už v loňském roce, ale kvůli pandemii koronaviru byly přeloženy na letošek. „Doufám, že se epidemická situace zlepší natolik, aby se brněnští handicapovaní sportovci spolu s rakouskými kolegy mohli v Brně bez problémů setkat, vyzkoušet si nové sporty, vyměnit si zkušenosti a navázat další spolupráci,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Akce proběhne na náměstí Svobody, kde bude vytvořena sportovní aréna. „V plánu jsou mezistátní utkání v basketbalu a ragby vozíčkářů. Na programu bude i řada soutěží, ukázkových sportů nebo tanečních a hudebních vystoupení,“ nastínil průběh radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Česko-rakouské dny sportu a pohybových aktivit budou probíhat současně s 10. ročníkem Evropských her handicapované mládeže Emil Open.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.