Přeskočit na obsah

V Brně se dnes otevřel padesátý dům s pečovatelskou službou

01. června 2017 1 minuta čtení
(bim) - Dnes v jednu hodinu odpoledne byl slavnostně otevřen nový dům s pečovatelskou službou. Jeho součástí je dvacet dva bytů, z nichž čtyři jsou bezbariérové. Počet domů s pečovatelkou službou v Brně se tak zvýšil na padesát.

„V Brně otevřením tohoto bytového komplexu překračujeme tisícovku bytů, které jsou určeny seniorům,“ uvedl na slavnostním otevření první náměstek primátora města Petr Hladík . Pásku k objektu společně s ním přestřihli také architekt stavby Martin Habina a obchodní ředitel stavební firmy Eduard Hrouzek.

Nový dům se nachází na křižovatce ulic Mlýnská a Čechyňská. Vchod do tohoto objektu je bezbariérový a i celá architektura domu je přizpůsobena klientům. Kromě bytů se zde nachází i společné prostory.

„Standard této bytové výstavby je ještě o kousek vyšší,než mají podobné domy například ve Vídni v Rakousku,“ uvedl Hladík.
V domě je třináct menších bytů 1+kk a devět bytů s dispozicí 2+kk. Každý z nich má kromě standardní výbavy i svoji vlastní lodžii, balkón nebo terasu. V atriu domu se nachází zahrádka s upraveným trávníkem a lavičkami. Tato klidová zóna je určena k odpočinku klientů.

Dům disponuje také garáží s pěti parkovacími místy. Celkové náklady na stavbu tohoto domu byly ve výši necelých 32,5 milionu korun.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.