V Brně se dnes otevřel padesátý dům s pečovatelskou službou - Tiskový servis

V Brně se dnes otevřel padesátý dům s pečovatelskou službou

  • 01. června 2017
  • 1 minuta čtení

(bim) - Dnes v jednu hodinu odpoledne byl slavnostně otevřen nový dům s pečovatelskou službou. Jeho součástí je dvacet dva bytů, z nichž čtyři jsou bezbariérové. Počet domů s pečovatelkou službou v Brně se tak zvýšil na padesát.

„V Brně otevřením tohoto bytového komplexu překračujeme tisícovku bytů, které jsou určeny seniorům,“ uvedl na slavnostním otevření první náměstek primátora města Petr Hladík . Pásku k objektu společně s ním přestřihli také architekt stavby Martin Habina a obchodní ředitel stavební firmy Eduard Hrouzek.

Nový dům se nachází na křižovatce ulic Mlýnská a Čechyňská. Vchod do tohoto objektu je bezbariérový a i celá architektura domu je přizpůsobena klientům. Kromě bytů se zde nachází i společné prostory.

„Standard této bytové výstavby je ještě o kousek vyšší,než mají podobné domy například ve Vídni v Rakousku,“ uvedl Hladík.
V domě je třináct menších bytů 1+kk a devět bytů s dispozicí 2+kk. Každý z nich má kromě standardní výbavy i svoji vlastní lodžii, balkón nebo terasu. V atriu domu se nachází zahrádka s upraveným trávníkem a lavičkami. Tato klidová zóna je určena k odpočinku klientů.

Dům disponuje také garáží s pěti parkovacími místy. Celkové náklady na stavbu tohoto domu byly ve výši necelých 32,5 milionu korun.

Další články z rubriky