V Brně se bude snídat férově

  • 11. května 2017
  • 2 minuty čtení
(bim) – Hned na dvou místech v Brně bude možné v sobotu 13. května posnídat férově. Hlavní myšlenkou tohoto jarního snídaňového pikniku, který se letos nese ve znamení fairtradových banánů, je podpořit férové podmínky při získávání a produkování potravin a obchodu s nimi.

Férová snídaně NaZemi je tradiční akce připadající na Světový den pro fair trade, který se slaví každoročně druhou sobotu v květnu. Oslava tohoto dne v duchu piknikového happeningu v parcích či jiných veřejných místech zajímá čím dál více lidí. Účastníci si na snídani přináší vlastní dobroty ať už fairtradové nebo lokální. 

V Brně budou pro férovou snídani určena dvě místa – Björsonův sad u Právnické fakulty a park pod Špilberkem u Střediska ekologické výchovy Hlídka. Brno je připraveno i na deštivou variantu. V tomto případě by se jeden piknik přemístil do centra Syřiště na ulici Kounicova a druhý do Střediska ekologické výchovy Hlídka. Na obou místech se snídat začne v deset hodin dopoledne.

Smyslem je podpořit produkty, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce. „Účastníci pikniku společnou snídaní vyjádří podporu spravedlivému obchodování a také odpovědné spotřebě produktů a zboží,“ uvedla Ivana Draholová. Letošní ročník usiluje hlavně o to, aby byly v českých obchodech běžně k dostání fairtradové banány. 

Veškeré další informace o fair trade i o letošním ročníku Férové snídaně NaZemi jsou k dispozici na webových stránkách www.ferovasnidane.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít