V Brně přibudou další dobíjecí stanice pro elektromobily

  • 20. srpna 2020
  • 1 minuta čtení
(fpo) – Během letošního a příštího roku plánuje Brno ve spolupráci s Teplárnami Brno postavit 20 dobíjecích stanic pro elektromobily. Těch je momentálně ve městě několik desítek, nicméně jsou převážně v soukromém vlastnictví a v některých případech přístupné jen pro zaevidované uživatele.

Město pro výstavbu poskytne potřebné pozemky a Teplárny zajistí realizaci a také provoz stanic. Základní parametry pro výběr místa, kde budou tyto stanice postaveny, jsou hustota obyvatelstva v dané lokalitě, přijatelný počet parkovacích míst na městském pozemku, přístup k distribuční síti a dostatečný elektrický příkon. Cílem projektu je podpořit využívání elektromobilů a s tím související carsharing těchto vozů.

Celkové investiční náklady na vybudování dvaceti stanic jsou cca 10 milionů korun. Peníze na výstavbu hodlají teplárny získat také z evropských dotací.

S rozšířením počtu dobíjecích stanic plánuje město vytvořit jednotný platební systém. Ten by měl být dostupný i prostřednictvím portálu BrnoiD.cz. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít