Přeskočit na obsah

V Brně podpoří sportovní aktivity

26. srpna 2020
Republikové finále Odznaku všestrannosti, projekt Sportovci do škol, činnost Nadačního fondu regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje, nebo Brněnského centra sportovních nadějí v novém školním roce finančně podpoří město Brno.

„Naším cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí a mládeže a ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Odznak všestrannosti je projekt Českého olympijského výboru Sazka Olympijský víceboj. Republikové finále proběhne v areálu VUT v Brně na stadionu Pod Palackého vrchem od 3. do 4. září 2020. Předpokládá se účast 640 dětí a 250 učitelů. Účastníci se potkají se sportovními osobnostmi, včetně olympioniků. Celkové náklady na republikové finále činí 1 653 000,- Kč. Město Brno podpoří akci částkou 90 000,- Kč, která bude použita na úhradu nájemného za sportoviště.

Program Sportovci do škol má za cíl zpřístupnit sportovní aktivity všem brněnským dětem v rámci školních družin nebo kroužků, a to bez ohledu na finanční možnosti jednotlivých rodin. „Děti si vyzkouší různé sporty a získají základní pohybové návyky. Chceme je tak vést k tomu, aby chápaly sport jako důležitou součást náplně volného času, případně začaly sportovat v brněnských sportovních klubech na vyšších výkonnostních úrovních,“ přiblížil Jaroslav Suchý. Celkové náklady na program činí 650 000,- Kč. Město Brno poskytne dotaci ve výši 600 000,- Kč na materiální vybavení, odměny trenérům a organizačním pracovníkům.

Projekt regionální fotbalové akademie se zaměřuje na dlouhodobou sportovně-vzdělávací činnost fotbalistů od 13 do 15 let a jejich udržení v klubech Jihomoravského kraje. Celkové náklady na zabezpečení fotbalové akademie ve školním roce 2020/2021 činí 2 520 000,- Kč. Město Brno přispěje 1 700 000 Kč na pronájem sportovišť, cestovné a stravování sportovců na základní škole.

Brněnské centrum sportovních nadějí podporuje talentované sportovce individuálních olympijských sportů, jako jsou například atletika, gymnastika, veslování, cyklistika, sportovní střelba, tenis, plavání, box, šerm či krasobruslení, které působí v Jihomoravském kraji.  Celkové náklady pro sezónu 2020/2021 činí 2 730 000,- Kč. Město Brno vyčlení částku 2 250 000,- Kč na nájemné sportovišť, materiální vybavení nebo rehabilitační a lékařskou péči.

Brněnští radní dnes také schválili výzvu k podání žádostí o dotace na podporu brněnských sportovních klubů, které se probojovaly do evropských či světových soutěží v kolektivních sportech v roce 2020. „Město tak ze svého rozpočtu rozdělí mezi brněnské kluby dalších 2 500 000 korun. O příspěvek bude možné požádat od 29. září do 12. října 2020,“ dodal Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

 

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.