Přeskočit na obsah

V Brně podpoří sportovní aktivity

26. srpna 2020

Republikové finále Odznaku všestrannosti, projekt Sportovci do škol, činnost Nadačního fondu regionální fotbalové Akademie Jihomoravského kraje, nebo Brněnského centra sportovních nadějí v novém školním roce finančně podpoří město Brno.

„Naším cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí a mládeže a ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Odznak všestrannosti je projekt Českého olympijského výboru Sazka Olympijský víceboj. Republikové finále proběhne v areálu VUT v Brně na stadionu Pod Palackého vrchem od 3. do 4. září 2020. Předpokládá se účast 640 dětí a 250 učitelů. Účastníci se potkají se sportovními osobnostmi, včetně olympioniků. Celkové náklady na republikové finále činí 1 653 000,- Kč. Město Brno podpoří akci částkou 90 000,- Kč, která bude použita na úhradu nájemného za sportoviště.

Program Sportovci do škol má za cíl zpřístupnit sportovní aktivity všem brněnským dětem v rámci školních družin nebo kroužků, a to bez ohledu na finanční možnosti jednotlivých rodin. „Děti si vyzkouší různé sporty a získají základní pohybové návyky. Chceme je tak vést k tomu, aby chápaly sport jako důležitou součást náplně volného času, případně začaly sportovat v brněnských sportovních klubech na vyšších výkonnostních úrovních,“ přiblížil Jaroslav Suchý. Celkové náklady na program činí 650 000,- Kč. Město Brno poskytne dotaci ve výši 600 000,- Kč na materiální vybavení, odměny trenérům a organizačním pracovníkům.

Projekt regionální fotbalové akademie se zaměřuje na dlouhodobou sportovně-vzdělávací činnost fotbalistů od 13 do 15 let a jejich udržení v klubech Jihomoravského kraje. Celkové náklady na zabezpečení fotbalové akademie ve školním roce 2020/2021 činí 2 520 000,- Kč. Město Brno přispěje 1 700 000 Kč na pronájem sportovišť, cestovné a stravování sportovců na základní škole.

Brněnské centrum sportovních nadějí podporuje talentované sportovce individuálních olympijských sportů, jako jsou například atletika, gymnastika, veslování, cyklistika, sportovní střelba, tenis, plavání, box, šerm či krasobruslení, které působí v Jihomoravském kraji.  Celkové náklady pro sezónu 2020/2021 činí 2 730 000,- Kč. Město Brno vyčlení částku 2 250 000,- Kč na nájemné sportovišť, materiální vybavení nebo rehabilitační a lékařskou péči.

Brněnští radní dnes také schválili výzvu k podání žádostí o dotace na podporu brněnských sportovních klubů, které se probojovaly do evropských či světových soutěží v kolektivních sportech v roce 2020. „Město tak ze svého rozpočtu rozdělí mezi brněnské kluby dalších 2 500 000 korun. O příspěvek bude možné požádat od 29. září do 12. října 2020,“ dodal Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz

Brno 26. 8. 2020

 

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.