Přeskočit na obsah

V Brně odstartovaly Evropské hry handicapované mládeže

07. června 2017 2 minuty čtení
(bim) – Evropské hry handicapované mládeže Emil Open slavnostně začaly dnes odpoledne na náměstí Svobody.

Při letošním šestém ročníku bude během pěti dnů startovat 449 sportovců z 16 zemí. Akce potrvá ode dneška do neděle 11. června a její podrobný program najdete zde.

Účastníci budou soutěžit ve čtyřech poměrně klasických sportech, kterými jsou atletika, plavání, stolní tenis a golf. Na programu bude ale i sport podobný hře petanque, který nese název boccia.

Připraven je i doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na koncert kapely The Tap Tap, vystoupení herců z Městského divadla Brno či návštěvu brněnské hvězdárny a Zoo Brno. Jednou z nejlákavějších akcí bude slaňování vozíčkářů z hotelu Voroněž, které se uskuteční v pátek 9. června od 11 hodin.

„Jsem rád, že Brno má tu čest hostit tak významnou akci, jako jsou Evropské hry handicapované mládeže. Sportovci, kteří zde poměří své síly, už se dokázali postavit nepřízni osudu. Tím nás inspirují,“ řekl na zahájení her primátor města Brna Petr Vokřál.

Organizátorem akce je Nadační fond Emil, který je známý především právě pořádáním sportovních událostí. Posláním akce je dát handicapovaným dětem a mládeži od desíti do šestadvaceti let šanci ukázat, co v nich je, pomoci jim překonat jejich vlastní bariéry a získat sebevědomí.

„Evropské hry pomáhají sportovcům formovat a udržovat nová přátelství. Mohou si mezi sebou vyměnit zkušenosti a vzájemně se inspirovat pro další život,“ uvedla předsedkyně správní rady Nadačního fondu Emil Jana Procházková.

Ambasadory projektu Emil Open 2017 jsou herec a moderátor Jan Kraus a paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek. Jan Kraus uvede zahajovací večer her na náměstí Svobody svou talk show. Jiří Ježek bude na stejném místě k vidění ve čtvrtek na akci TOP SPEED, kde si každý bude moci poměřit své síly na úseku 300 metrů nejen s ním, ale i s nejlepšími brněnskými dráhaři.
Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.