V Brně odstartovaly Evropské hry handicapované mládeže

  • 07. června 2017
  • 2 minuty čtení
(bim) – Evropské hry handicapované mládeže Emil Open slavnostně začaly dnes odpoledne na náměstí Svobody.

Při letošním šestém ročníku bude během pěti dnů startovat 449 sportovců z 16 zemí. Akce potrvá ode dneška do neděle 11. června a její podrobný program najdete zde.

Účastníci budou soutěžit ve čtyřech poměrně klasických sportech, kterými jsou atletika, plavání, stolní tenis a golf. Na programu bude ale i sport podobný hře petanque, který nese název boccia.

Připraven je i doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na koncert kapely The Tap Tap, vystoupení herců z Městského divadla Brno či návštěvu brněnské hvězdárny a Zoo Brno. Jednou z nejlákavějších akcí bude slaňování vozíčkářů z hotelu Voroněž, které se uskuteční v pátek 9. června od 11 hodin.

„Jsem rád, že Brno má tu čest hostit tak významnou akci, jako jsou Evropské hry handicapované mládeže. Sportovci, kteří zde poměří své síly, už se dokázali postavit nepřízni osudu. Tím nás inspirují,“ řekl na zahájení her primátor města Brna Petr Vokřál.

Organizátorem akce je Nadační fond Emil, který je známý především právě pořádáním sportovních událostí. Posláním akce je dát handicapovaným dětem a mládeži od desíti do šestadvaceti let šanci ukázat, co v nich je, pomoci jim překonat jejich vlastní bariéry a získat sebevědomí.

„Evropské hry pomáhají sportovcům formovat a udržovat nová přátelství. Mohou si mezi sebou vyměnit zkušenosti a vzájemně se inspirovat pro další život,“ uvedla předsedkyně správní rady Nadačního fondu Emil Jana Procházková.

Ambasadory projektu Emil Open 2017 jsou herec a moderátor Jan Kraus a paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek. Jan Kraus uvede zahajovací večer her na náměstí Svobody svou talk show. Jiří Ježek bude na stejném místě k vidění ve čtvrtek na akci TOP SPEED, kde si každý bude moci poměřit své síly na úseku 300 metrů nejen s ním, ale i s nejlepšími brněnskými dráhaři.
Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít