Přeskočit na obsah

V Brně je další zastíněné dětské hřiště

15. září 2021

Brněnští radní na dnešním jednání schválili poskytnutí částky 51 300,- korun na zastínění pískoviště na dětském hřišti v Bohunicích. Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.

Zejména v letních měsících je nutné chránit děti na hřištích před přímým sluncem. „Proto už třetím rokem postupně řešíme zastínění hřišť, aby rodiny s dětmi mohly trávit co nejvíce času venku. V roce 2019 poskytlo město Brno na zastínění dětských hřišť celkem 1 191 000,- korun a v následujícím roce to bylo celkem 1 477 000,- korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Zastíněná hřiště už je tak možné navštívit v městských částech Brno-střed, Brno-sever, Brno-Medlánky, Brno-Bystrc, Brno-jih, Brno-Kohoutovice, Brno-Kníničky, Brno – Maloměřice a Obřany, Brno – Nový Lískovec, Brno-Žabovřesky, Brno-Žebětín. „Nyní k tomu přibude i městská část Brno-Bohunice. Částka 51 300,- korun bude použita konkrétně na financování zastínění pískoviště na dětském hřišti v lokalitě Souhrady,“ doplnil Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.