Přeskočit na obsah

V Brně je další zastíněné dětské hřiště

15. září 2021
Brněnští radní na dnešním jednání schválili poskytnutí částky 51 300,- korun na zastínění pískoviště na dětském hřišti v Bohunicích. Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.

Zejména v letních měsících je nutné chránit děti na hřištích před přímým sluncem. „Proto už třetím rokem postupně řešíme zastínění hřišť, aby rodiny s dětmi mohly trávit co nejvíce času venku. V roce 2019 poskytlo město Brno na zastínění dětských hřišť celkem 1 191 000,- korun a v následujícím roce to bylo celkem 1 477 000,- korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Zastíněná hřiště už je tak možné navštívit v městských částech Brno-střed, Brno-sever, Brno-Medlánky, Brno-Bystrc, Brno-jih, Brno-Kohoutovice, Brno-Kníničky, Brno – Maloměřice a Obřany, Brno – Nový Lískovec, Brno-Žabovřesky, Brno-Žebětín. „Nyní k tomu přibude i městská část Brno-Bohunice. Částka 51 300,- korun bude použita konkrétně na financování zastínění pískoviště na dětském hřišti v lokalitě Souhrady,“ doplnil Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.