Přeskočit na obsah

V Brně by mohlo vzniknout kontaktní místo evropského technologického institutu pro oblast energetiky

29. července 2020
Brno podpoří vznik EIT InnoEnergy Hubu, tedy kontaktního místa Evropského technologického institutu pro oblast energetiky v České republice. Tímto krokem tak město zároveň projeví zájem o udržitelnou energetiku prostřednictvím podpory inovací, rozvoje nových nápadů, produktů a podniků.

„Dnes jsme na zasedání Rady města Brna schválili znění dopisu, kterým souhlasíme se záměrem vytvořit EIT InnoEnergy Hub v Brně. Jeho vznik bude realizován jednotlivými partnery, aktivity bude koordinovat Jihomoravské inovační centrum. Kontaktní místo tak nebude vyžadovat fyzické kanceláře,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Vytvoření EIT InnoEnergy Hubu by v Brně výrazně podpořilo vznik nových firem, které se orientují na nová řešení pro oblast energetiky. Došlo by také zároveň k rozvoji stávajících společností v této oblasti, a to díky novým kontaktům na mezinárodní energetické korporace a investory. Napojení na EIT InnoEnergy umožní další žádoucí interakce mezi sektory podnikání, vzdělávání a výzkumu s cílem podpořit nalezení řešení naléhavých globálních problémů.

Připravovaný plán aktivit bude stanoven na 18 měsíců. Jedná se zejména o:
•    identifikaci, rozvoj a podporu inovativních nápadů, startupů a podniků z oblasti udržitelné energetiky,  
•    zpřístupnění služeb EIT InnoEnergy a jejich mezinárodní sítě korporací a investorů z oblasti udržitelné energetiky subjektům z České republiky,  
•    organizaci akcí, včetně českého finále soutěže PowerUP!,  
•    poskytování služeb na podporu akcelerace firem z oblasti energetiky a zvyšování jejich inovační výkonnosti.Cílem je pokrýt celou Českou republiku a být jednotným kontaktním místem pro EIT InnoEnergy.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.