Přeskočit na obsah

V Brně by mohlo vzniknout kontaktní místo evropského technologického institutu pro oblast energetiky

29. července 2020

Brno podpoří vznik EIT InnoEnergy Hubu, tedy kontaktního místa Evropského technologického institutu pro oblast energetiky v České republice. Tímto krokem tak město zároveň projeví zájem o udržitelnou energetiku prostřednictvím podpory inovací, rozvoje nových nápadů, produktů a podniků.

„Dnes jsme na zasedání Rady města Brna schválili znění dopisu, kterým souhlasíme se záměrem vytvořit EIT InnoEnergy Hub v Brně. Jeho vznik bude realizován jednotlivými partnery, aktivity bude koordinovat Jihomoravské inovační centrum. Kontaktní místo tak nebude vyžadovat fyzické kanceláře,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Vytvoření EIT InnoEnergy Hubu by v Brně výrazně podpořilo vznik nových firem, které se orientují na nová řešení pro oblast energetiky. Došlo by také zároveň k rozvoji stávajících společností v této oblasti, a to díky novým kontaktům na mezinárodní energetické korporace a investory. Napojení na EIT InnoEnergy umožní další žádoucí interakce mezi sektory podnikání, vzdělávání a výzkumu s cílem podpořit nalezení řešení naléhavých globálních problémů.

Připravovaný plán aktivit bude stanoven na 18 měsíců. Jedná se zejména o:
•    identifikaci, rozvoj a podporu inovativních nápadů, startupů a podniků z oblasti udržitelné energetiky,  
•    zpřístupnění služeb EIT InnoEnergy a jejich mezinárodní sítě korporací a investorů z oblasti udržitelné energetiky subjektům z České republiky,  
•    organizaci akcí, včetně českého finále soutěže PowerUP!,  
•    poskytování služeb na podporu akcelerace firem z oblasti energetiky a zvyšování jejich inovační výkonnosti.Cílem je pokrýt celou Českou republiku a být jednotným kontaktním místem pro EIT InnoEnergy.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.