Přeskočit na obsah

V Bosonohách vznikne hřiště pro děti i dospělé. Radní vybrali dodavatele

04. srpna 2021

Společnost ACER WOODWAY, s. r. o., se postará o stavební práce na sportovně-relaxační lesní zóně v Bosonohách. Dnes o tom rozhodli radní na svém zasedání. Projekt sportovně-relaxační zóny nahradí původní, nevyužité fotbalové hřiště, a to podle návrhu Martina Rozmarina, který získal veřejnou podporu v participativním rozpočtu Dáme na vás v loňském roce.

Do veřejné zakázky na stavební práce „Sportovně-relaxační lesní zóna Bosonohy“ podaly nabídky tři společnosti. Hodnoticím kritériem bylo výtvarné řešení (60 %) a technické a provozní řešení (40 %).

„Při výběru jsme hodnotili například variabilitu prvků a jejich vhodnost pro všechny věkové kategorie, efektivní skladbu prvků, práci s terénem a další. Ze zaslaných nabídek jsme jako nejlepší vyhodnotili tu od ACER WOODWAY, s. r. o.,“ shrnul náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Maximální hodnota veřejné zakázky je 2,4 milionu bez DPH.

Záměrem autora projektu je zpřístupnit tuto zónu nejen dětem, ale také dospělým a seniorům. Počítá se nejen s úpravou cest a umístěním laviček, ale také s vybudováním workoutových prvků, herních prvků včetně interaktivních tabulí o ochraně přírody, hřiště na pétanque a pumptracku.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.