Přeskočit na obsah

V Bosonohách vznikne hřiště pro děti i dospělé. Radní vybrali dodavatele

04. srpna 2021

Společnost ACER WOODWAY, s. r. o., se postará o stavební práce na sportovně-relaxační lesní zóně v Bosonohách. Dnes o tom rozhodli radní na svém zasedání. Projekt sportovně-relaxační zóny nahradí původní, nevyužité fotbalové hřiště, a to podle návrhu Martina Rozmarina, který získal veřejnou podporu v participativním rozpočtu Dáme na vás v loňském roce.

Do veřejné zakázky na stavební práce „Sportovně-relaxační lesní zóna Bosonohy“ podaly nabídky tři společnosti. Hodnoticím kritériem bylo výtvarné řešení (60 %) a technické a provozní řešení (40 %).

„Při výběru jsme hodnotili například variabilitu prvků a jejich vhodnost pro všechny věkové kategorie, efektivní skladbu prvků, práci s terénem a další. Ze zaslaných nabídek jsme jako nejlepší vyhodnotili tu od ACER WOODWAY, s. r. o.,“ shrnul náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Maximální hodnota veřejné zakázky je 2,4 milionu bez DPH.

Záměrem autora projektu je zpřístupnit tuto zónu nejen dětem, ale také dospělým a seniorům. Počítá se nejen s úpravou cest a umístěním laviček, ale také s vybudováním workoutových prvků, herních prvků včetně interaktivních tabulí o ochraně přírody, hřiště na pétanque a pumptracku.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.