Přeskočit na obsah

V bikrosovém areálu v Komárově vznikne nové zázemí

15. prosince 2021

Městská rada dnes udělila městské části Brno-jih předchozí souhlas k uzavření dodatku k nájemní smlouvě za účelem rozšíření zázemí bikrosového areálu Brno-Komárov.

Stavba bude realizována jako dočasná, a to do konce roku 2036. Pronájem pozemku, k němuž byl uzavřen dodatek, byl sjednán za účelem vybudování a provozování závodní dráhy BMX. Ta bude nyní doplněna o hygienické zázemí a šatny.

TJ Favorit Brno je tradiční český cyklistický klub. Jsem proto velice rád, že mu město může takto pomoci. Díky zázemí se zvýší úroveň bikrosového areálu a také závodů, které se zde pořádají,“ uvedl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Zázemí bude vybudováno kontejnerovou sestavou napojenou na inženýrské sítě.

Tiskové středisko MMB tel.: +420 542 172 162 e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.