Přeskočit na obsah

V bikrosovém areálu v Komárově vznikne nové zázemí

15. prosince 2021
Městská rada dnes udělila městské části Brno-jih předchozí souhlas k uzavření dodatku k nájemní smlouvě za účelem rozšíření zázemí bikrosového areálu Brno-Komárov.

Stavba bude realizována jako dočasná, a to do konce roku 2036. Pronájem pozemku, k němuž byl uzavřen dodatek, byl sjednán za účelem vybudování a provozování závodní dráhy BMX. Ta bude nyní doplněna o hygienické zázemí a šatny.

TJ Favorit Brno je tradiční český cyklistický klub. Jsem proto velice rád, že mu město může takto pomoci. Díky zázemí se zvýší úroveň bikrosového areálu a také závodů, které se zde pořádají,“ uvedl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Zázemí bude vybudováno kontejnerovou sestavou napojenou na inženýrské sítě.

Tiskové středisko MMB tel.: +420 542 172 162 e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.