Přeskočit na obsah

V bazénu za Lužánkami zrekonstruují skokanskou věž. Město hledá zhotovitele

02. března 2022

V Městském plaveckém stadionu Lužánky dojde k celkové rekonstrukci skokanské věže a modernizaci můstků. Město nyní hledá zhotovitele. Práce by měly započít ve druhé polovině roku v době odstávky 50metrového bazénu.

Městský plavecký stadion Lužánky je nejen centrem výkonnostního plavání v Jihomoravském kraji, ale poskytuje zázemí i mnoha dalším oddílům vodních sportů. Svoji jedinečnost má právě v možnosti využití 10metrové skokanské věže a skokanských můstků.

Plavecký areál včetně skokanské věže byl vystavěn v letech 1968–1978. „S ohledem na stáří a agresivní prostředí je rekonstrukce nezbytná. Navíc skokanská věž a skokanské můstky jsou v historickém uspořádání, a nesplňují tak kritéria plnohodnotné přípravy pro české zástupce skoků do vody. Vzhledem k tomu, že v České republice jsou takovéto skokanské věže pouze v Brně za Lužánkami a v Praze v Podolí, je oprava nezbytná. Po rekonstrukci by se tu tak mohly pořádat mezinárodní soutěže a očekáváme i zájem o pořádání soustředění celků z Polska, Rakouska a Slovenska,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nynější skokanská věž je umístěna na střed bazénu a můstky jsou symetricky po obou stranách, což nevyhovuje soutěžím v paralelním skákání do vody. „Třímetrové skokanské můstky budou nově umístěny vedle sebe napravo od věže a malé, metrové můstky půjdou na levou stranu věže. Konstrukce jednoho třímetrového můstku bude přesunuta podle zadaných parametrů, přičemž pravý zůstane na místě a oba budou spojeny novou betonovou plošinou,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Máme už připravenou kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení na úpravu skokanských můstků za Lužánkami a také schválenou dotaci 7 milionů korun od Národní sportovní agentury. Nyní tedy zbývá vybrat zhotovitele, abychom mohli co nejdříve začít s pracemi,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.