Přeskočit na obsah

V bazénu za Lužánkami zrekonstruují skokanskou věž. Město hledá zhotovitele

02. března 2022
V Městském plaveckém stadionu Lužánky dojde k celkové rekonstrukci skokanské věže a modernizaci můstků. Město nyní hledá zhotovitele. Práce by měly započít ve druhé polovině roku v době odstávky 50metrového bazénu.

Městský plavecký stadion Lužánky je nejen centrem výkonnostního plavání v Jihomoravském kraji, ale poskytuje zázemí i mnoha dalším oddílům vodních sportů. Svoji jedinečnost má právě v možnosti využití 10metrové skokanské věže a skokanských můstků.

Plavecký areál včetně skokanské věže byl vystavěn v letech 1968–1978. „S ohledem na stáří a agresivní prostředí je rekonstrukce nezbytná. Navíc skokanská věž a skokanské můstky jsou v historickém uspořádání, a nesplňují tak kritéria plnohodnotné přípravy pro české zástupce skoků do vody. Vzhledem k tomu, že v České republice jsou takovéto skokanské věže pouze v Brně za Lužánkami a v Praze v Podolí, je oprava nezbytná. Po rekonstrukci by se tu tak mohly pořádat mezinárodní soutěže a očekáváme i zájem o pořádání soustředění celků z Polska, Rakouska a Slovenska,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nynější skokanská věž je umístěna na střed bazénu a můstky jsou symetricky po obou stranách, což nevyhovuje soutěžím v paralelním skákání do vody. „Třímetrové skokanské můstky budou nově umístěny vedle sebe napravo od věže a malé, metrové můstky půjdou na levou stranu věže. Konstrukce jednoho třímetrového můstku bude přesunuta podle zadaných parametrů, přičemž pravý zůstane na místě a oba budou spojeny novou betonovou plošinou,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Máme už připravenou kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení na úpravu skokanských můstků za Lužánkami a také schválenou dotaci 7 milionů korun od Národní sportovní agentury. Nyní tedy zbývá vybrat zhotovitele, abychom mohli co nejdříve začít s pracemi,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.