Přeskočit na obsah

V Areálu sportovních nadějí bude nová víceúčelová hala

04. listopadu 2020

Areál sportovních nadějí funguje v Botanické ulici při Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka. Stavba víceúčelové haly byla zahájena v červenci letošního roku na místě bývalé nafukovací haly. Dokončena by měla být v prosinci příštího roku.

Areál nabízí kvalitní podmínky talentovaným sportovcům atletiky, gymnastiky, ale také plavání, volejbalu, tenisu, basketbalu, triatlonu a fotbalu. Nová víceúčelová hala bude sloužit především pro přípravu atletických a gymnastických nadějí. Objekt bude členěn do dvou základních částí. Ve vyšší budou dvě tělocvičny umístěné nad sebou, v nižší části pak zázemí šaten a kabinetů, doplněné podélným traktem zastřešené tréninkové běžecké dráhy.

„Město Brno na výstavbu nové víceúčelové haly poskytlo již v loňském roce ze svého rozpočtu dotaci dvacet pět miliónů korun. Letos přispěje na výstavbu haly v Areálu sportovních nadějí, který navštěvují i brněnští talentovaní sportovci, stejnou částku,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Hledání zhotovitele stavby Janáčkova kulturního centra začíná

Dvacet let po vyhlášení mezinárodní architektonické soutěže přichází významný milník. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení veřejné zakázky na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Spolu s městem ji budou zadávat Brněnské komunikace.

Je vybráno. Multifunkční halu postaví společnost HOCHTIEF CZ

O veřejnou zakázku na výstavbu multifunkční haly v Brně se ucházely čtyři subjekty. Uspěla společnost HOCHTIEF CZ, a. s., s nabídkovou cenou 4 444 444 444,44 Kč bez DPH. 

Koncepční rozvoj bývalého vojenského areálu na Kraví hoře navrhne pracovní skupina. Své členy v ní bude mít město, VUT i další důležití aktéři

Schůzka se zástupci kreativní komunity, jednání s nejvyšším vedením brněnského VUT i poměrně těsné výsledky ankety o budoucím využití likusáků – to vše přispělo ke vzniku pracovní skupiny, která se má zabývat koncepčním řešením budoucnosti areálu likusových objektů na vrcholu Kraví hory. Její zřízení a složení dnes schválili brněnští radní.

Město chce od prosince letošního roku zajistit přímé vlakové spojení z Brna na vídeňské letiště

V únoru letošního roku vedení města společně s dalšími organizacemi prezentovalo plán na zajištění přímého vlakového spojení mezi Brnem a letištěm ve Vídni. Následně došlo k jednání se zainteresovanými stranami a k přípravě potřebných podkladů. Dnes Rada města Brna schválila záměr zajištění pilotního provozu této linky.