Přeskočit na obsah

V Areálu sportovních nadějí bude nová víceúčelová hala

04. listopadu 2020

Areál sportovních nadějí funguje v Botanické ulici při Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka. Stavba víceúčelové haly byla zahájena v červenci letošního roku na místě bývalé nafukovací haly. Dokončena by měla být v prosinci příštího roku.

Areál nabízí kvalitní podmínky talentovaným sportovcům atletiky, gymnastiky, ale také plavání, volejbalu, tenisu, basketbalu, triatlonu a fotbalu. Nová víceúčelová hala bude sloužit především pro přípravu atletických a gymnastických nadějí. Objekt bude členěn do dvou základních částí. Ve vyšší budou dvě tělocvičny umístěné nad sebou, v nižší části pak zázemí šaten a kabinetů, doplněné podélným traktem zastřešené tréninkové běžecké dráhy.

„Město Brno na výstavbu nové víceúčelové haly poskytlo již v loňském roce ze svého rozpočtu dotaci dvacet pět miliónů korun. Letos přispěje na výstavbu haly v Areálu sportovních nadějí, který navštěvují i brněnští talentovaní sportovci, stejnou částku,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.