Užijte si víkend ve vesmíru i za volantem

  • 13. května 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Ať jste aktivními, či spíše pasivními sportovci, tak si o víkendu v Brně vyberete. Na závodech Night Run můžete přispět na dobrou věc a Histo Cup zase ukáže skvosty mezi závodními auty. Zachránit klášter na Starém Brně se vám podaří, když najdete poklad na Špilberku. Tedy jedině když se vydáte S Mendlem za pokladem.

Sportovní areál Hněvkovského se v sobotu stane dějištěm pravidelného běžeckého závodu. To by nebylo příliš překvapivé, ale tentokrát jde o noční běh Night Run. Jako již tradičně si z tras podle délky či účelu vybere každý milovník běhání. Akce začíná již ve čtyři hodiny dětským závodem. Připraven je bohatý program včetně autogramiády olympioničky Marcely Joglové, která bude startovat jak pětikilometrový běh proti rakovině prsu, tak hlavní desetikilometrový Night Run. 

V Králově Poli v blízkosti klubu Šelepka se do soboty koná Tmavomodrý festival. Jeho cílem je bořit bariéry mezi světem vidících a světem lidí se zrakovým postižením. Páteční odpoledne má v programu koncert pro veřejnost. Ten zahájí Lenka Dusilová. Dále se představí například Múzická škola Ostrava a ani Brno nezůstane pozadu – vystoupení si připravili žáci základní školy Kamenomlýnská. Těšit se můžete na příspěvek Mária Biháriho, zpěváka, akordeonisty, klarinetisty a klavíristy. 

Pokud bude v sobotu jasná obloha, nevynechejte pozorování nočního nebe na hvězdárně na Kraví hoře. V jarním období se ukáže třeba srpek Venuše, barevné dvojhvězdy nebo krátery na Měsíci. Díky moderním automaticky naváděným dalekohledům budete mít vesmír jako na dlani.

Závodní auta druhé poloviny 20. století se představí na celovíkendovém Histo Cupu na Brněnském okruhu. Celkem šampionát nabídne 13 závodů. Přijďte se podívat na vozy, které ve světě automobilového sportu udávaly směr po celá desetiletí. 

Trousíme se na Špilberk je název akce unie Roska, která pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou. Akce začíná v Otevřené zahradě, kde si budete moci uvinout živý věneček do vlasů či projít zábavným kvízem až k vodopádům. Další stanoviště najdete na západním bastionu hradu a u vodopádů. Na nich potrápíte svoji hlavu u logických a smyslových her nebo si užijete módní přehlídku.

Zachránit augustiniánský klášter na Starém Brně, ve kterém působil Gregor Johann Mendel, před zkázou v podobě vysokých daní je úkolem hráčů nové interaktivní hry S Mendlem za pokladem. Vaše výprava se bude odehrávat v parku u hradu Špilberk. Na trase na hráče čeká mnoho luštění, úkolů, ale také nové poznatky o brněnské historii. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít