Užijte si víkend naplno! Těšte se na kulturu i akce pro děti - Tiskový servis

Užijte si víkend naplno! Těšte se na kulturu i akce pro děti

Už víte, co budete dělat během víkendu? Jestli ne, určitě si vyberete z pestré nabídky tipů. V Brně se konají Dny evropského filmu, divadelní festivaly pro děti nebo událost Zvířecí hrdinové ve VIDA! science centru. A připravuje se i tradiční dobrovolnická akce Ukliďme Česko.

Zvířecí hrdinové ve VIDA! Foto: VIDA! science centrum
Zvířecí hrdinové ve VIDA! Foto: VIDA! science centrum

Sezonu zahajuje Divadlo Aldente, které poskytuje tvůrčí prostor mladým lidem s Downovým syndromem. Již v pátek 5. dubna od 19 hodin zhlédnete na Leitnerce jeho představení Cirkus Perfecto. Vstupenky zakoupíte zde.

Užijte si také brněnskou část festivalu Dny evropského filmu, která potrvá až do úterý 9. dubna v Artu. Přehlídka nabídne nejen komedie či dramata, ale třeba i animované nebo dokumentární snímky. Podívejte se na kompletní rozpis promítání. Zároveň poběží divadelní festivaly pro děti Špíl-berg v Divadle Polárka a Loutka v Brně na lužáneckém pracovišti Legato. Vstupné je dobrovolné.

Loutka v Brně. Foto: SVČ Lužánky

Bohatá zábava čeká v sobotu 6. dubna ve VIDA! science centru, kde se mezi 10. a 18. hodinou koná program Zvířecí hrdinové. Srovnejte své pohybové dovednosti s těmi zvířecími, poznejte svět plazů s odbornicí z Veterinární univerzity Brno nebo zhlédněte science show v Divadle vědy. Ti, kdo dorazí v kostýmu, navíc obdrží malý dárek.

Dubnový blešák Dobré karmy hostí od sobotních 13 hodin areál VUT na Kraví hoře, kam se dostanete z Rybkovy ulice. Dejte druhou šanci předmětům z bohaté nabídky, chybět nebude ani posezení v příjemné atmosféře.

Technicky zdatnějším nesmí uniknout 48hodinový hackaton Brno Game Jam 2024 zaměřený na herní tvorbu. Startuje se páteční 18. hodinou v prostorách kreativního hubu KUMST na Údolní 19, harmonogram a přihlášky najdete online. Případně pokud budete mít při sobotě volno, zapojte se do dobrovolnické iniciativy Ukliďme Česko. K některé skupině se lze přidat už teď díky mapě úklidů na www.uklidmecesko.cz/map/.

Neděle 7. dubna přinese první letošní Den sportovišť, při němž budete mít vstup zdarma do kohoutovického aquaparku. Využijte některý z časových bloků od 8 do 19.30 hodin, stačí si jen rezervovat místo na https://dnysportovist.starez.cz/rezervace. Sportem se zabavíte také v hale Vodova, kde se ve stejný den od 10.30 hodin hraje semifinále basketbalové extraligy žen. V brněnském derby se utká Královo Pole se Žabinami.

Brněnské výstaviště od neděle hostí hned tři velké veletrhy. Techagro patří k nejvýznamnějším akcím týkajícím se zemědělství. Prezentovat se zde bude technika, další sortiment a také aktuální trendy v oboru. Druhý veletrh – Silva Regina – se soutředí na lesnictví a myslivost, a to včetně ukázek strojů a vystoupení trubačů, kynologů či sokolníků. Biomasa, třetí z akcí, se věnuje technologiím pro energetické využití lesní a zemědělské biomasy. 

Další články z rubriky