Přeskočit na obsah

Územní studie stanoví podmínky pro výstavbu v Bosonohách

26. srpna 2020

V městské části Brno-Bosonohy se očekává stavební rozvoj. Zároveň je dotčena rezervami vymezenými v Zásadách územního rozvoje Jihomoravského kraje. Pro koordinaci požadavků na využití tohoto území bude vypracována územní studie.

Rozvojový potenciál Bosonoh částečně prověřila urbanistická studie z roku 2006. Vzhledem k tomu, že od doby zpracování této studie byly vydány Zásady územního rozvoje JMK a vyvíjí se i požadavky na výstavbu, nechá si město vypracovat novou územní studii. „Jedná se o složité území. Studie bude sloužit k vyřešení problematických míst, která se v lokalitě nacházejí, a se zástupci městské části bude také projednána. Zároveň bude využita jako aktuální plánovací podklad pro návrh nového územního plánu, který bude vydán nejpozději do roku 2022. Dojde tím ke sladění investičních záměrů kraje, města a soukromých subjektů,“ přiblížil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Zpracovatelem studie bude Kancelář architekta města Brna. Hotová bude za 13 měsíců. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.