Přeskočit na obsah

Uzavřenou přístavbu SVČ Lužánky hodlá město rekonstruovat. Na akci hledá zhotovitele

26. února 2020

Odstranit část přístavby Střediska volného času Lužánky, zabezpečit podloží a na něm totožný objekt, tentokrát ovšem podsklepený, znovu vystavět. To bude úkolem zhotovitele, na kterého město aktuálně vypisuje výběrové řízení.

„SVČ Lužánky muselo přístavbu, kterou využívalo pro různé kroužky, uzavřít a aktuálně ji vzhledem ke špatnému technickému stavu nevyužívá. Rekonstrukce tedy povede znovu k plnohodnotnému využití budovy. Během prací, které budou podle předpokladů trvat zhruba rok a půl, bude hlavní pavilon normálně v provozu, stejně jako nově zrekonstruovaný skleník. V opravované přístavbě bude po celou dobu přístupné sociální zázemí,“ ujistil náměstek primátorky pro správu majetku Oliver Pospíšil. „Očekáváme, že cena bez DPH nepřekročí 20 milionů korun,“ dodal.

Havarijní stav pravděpodobně zapříčinily klimatické podmínky. Dlouhodobé sucho podle všeho způsobilo nadměrné vysušování podloží.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.