Přeskočit na obsah

Uzavírky aktuálně: Údolní, Pisárecká, parkování a víkendová uzavírka mostu na Černovické

27. dubna 2018 2 minuty čtení
(taz) Na přelomu dubna a května bude ve městě Brně zahájena řada stavebních prací na silnicích. Začne rekonstrukce horní části ulice Údolní. Na několik dní bude uzavřena Pisárecká, práce Tepláren Brno se dotknou parkování a o tomto víkendu bude uzavřen most na Černovické přes Olomouckou. Aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na webu www.kopemezabrno.cz

Avizované práce na Údolní v úseku od Úvozu po odbočku na Kraví Horu začnou ve středu 2. května. Už od 30. dubna se však řidiči musí připravit na dopravní omezení kvůli stavbě tramvajové úvrati na Údolní. Od 1. května pak bude tramvaj číslo 4 v opravovaném úseku zajištěna náhradní dopravou. Na těchto odkazech najdete schéma dopravního značení.

Od 30. 4. je na 10 dní plánována uzavírka Pisárecké, kde dojde k obnově povrchu. Více informací najdete zde.

Teplárny Brno začnou od 2. května pracovat na další vlně výměny parovodů za horkovody. Po loňské práci například na Kolišti se letos práce dotknou především okolí Obilního trhu a Mendlova náměstí. Podrobnosti najdete zde.

Kvůli rekonstrukci mostu na Černovické ulici přes Olomouckou bude o víkendu úplně uzavřen tento most i silnice pod ním. V průběhu prací  se totiž zjistilo, že středové nosníky tohoto mostu jsou v havarijním stavu a je nutné je odstranit. Podrobnosti včetně mapy najdete zde.


Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.