Uzavírku Údolní představí diskuze v úterý 17. dubna

  • 16. dubna 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) - Jak budou řešeny objízdné trasy a náhradní doprava při rekonstrukci ulice Údolní? Zahájení prací je naplánováno na začátek května. Veřejná diskuze k dopravním omezením a objízdným trasám bude v úterý 17. dubna od 17.30 v Zastupitelském sále Nové radnice.

Projekt představí náměstek primátora Richard Mrázek, generální ředitel DPMB Miloš Havránek a provozní ředitel dopravního podniku Jan Seitl, zástupci městské části Brno-střed, Brněnských vodáren a kanalizací i zhotovitelských firem.

Práce na Údolní jsou naplánovány na 12 měsíců. Po dokončení prací v ulici Údolní má zhotovitel 9 měsíců na dokončení stavebních prací ve zbývajících částech zakázky.

Jde o kompletní rekonstrukci ulice Údolní včetně sítí a tramvajové trati od tramvajové zastávky Úvoz až po odbočku k plaveckému stadionu.

Z technologických důvodů je součástí této rekonstrukce také celková rekonstrukce ulic Klácelova a Kampelíkova a dosud neopravované části ulice Lerchova. Při práci na těchto ulicích bude zhotovitel podle smlouvy vždy dbát na to, aby nedošlo k zablokování lokality z dopravního hlediska. Práce v ulicích Kampelíkova a Klácelova proto podle smlouvy mohou být prováděny současně s pracemi na Údolní, ale stavební práce v ulici Lerchova v úseku od ulice Klácelova po náměstí Míru mohou být realizovány až po kompletním dokončení prací v ulici Údolní a po jejím zprovoznění.

Aktuální informace o dopravních omezeních budou průběžně aktualizovány na www.kopemezabrno.cz. Aktuality o provozu MHD najdete na webu Dopravního podniku města Brna www.dpmb.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít