Přeskočit na obsah

Už zítra odstartuje čtyřdenní (mini)festival zábavy

19. srpna 2020 2 minuty čtení
(java) – Ani letos Brno nepřijde o svůj festival Ignis Brunensis, ačkoliv bude kvůli koronavirové pandemii zkrácený. Letošní ročník se uskuteční od 20. do 23. srpna a nabídne desítky akcí včetně dvou ohňostrojů na hradě Špilberku. Brněnská přehrada tentokrát světelnou show hostit nebude.

Zítra můžete vyrazit na náměstí Svobody, kde se blíže seznámíte s prací policistů, strážníků a hasičů. Technické muzeum zase v centru Brna představí sbírky historických vozidel a večer si můžete na Biskupském dvoře užít i lidovou hudbu v rámci přehlídky F-scéna. Od 22 hodin a 30 minut pak rozzáří nebe na Špilberkem ohňostroj věnovaný 80. výročí Big Bandu Gustava Broma, jak napovídá už jeho název Sedmikrásky nad Brnem.

Festivalový program zve děti i dospělé také do brněnské zoo na prohlídku divoké přírody ve virtuální realitě, tradiční Dny dopravní nostalgie jim nabídnou jízdy historickými vozy či prohlídku vozoven v Pisárkách a Slatině. Do ulic Brna vyjede i populární parní tramvaj Caroline a koněspřežná tramvaj „koňka“.

Druhý ohňostroj nad Špilberkem „vzplane“ v sobotu 22. srpna. Ohňostrůjci z Flash Barrandov SFX svou Ódou na šťastný let složí symbolickou poklonu všem lidem, kteří v náročném období jara 2020 pomáhali těm, kdo to potřebovali.

Letošní přehlídku ohňostrojů se zábavou pod hradbami doplní rovněž kulturní program v Knihovně Jiřího Mahena, komentované prohlídky Technického muzea či projekce filmu Dinosauři ve VIDA! Science centru. Podrobný program najdete na www.ignisbrunensis.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.