Už zítra odstartuje čtyřdenní (mini)festival zábavy

  • 19. srpna 2020
  • 2 minuty čtení
(java) – Ani letos Brno nepřijde o svůj festival Ignis Brunensis, ačkoliv bude kvůli koronavirové pandemii zkrácený. Letošní ročník se uskuteční od 20. do 23. srpna a nabídne desítky akcí včetně dvou ohňostrojů na hradě Špilberku. Brněnská přehrada tentokrát světelnou show hostit nebude.

Zítra můžete vyrazit na náměstí Svobody, kde se blíže seznámíte s prací policistů, strážníků a hasičů. Technické muzeum zase v centru Brna představí sbírky historických vozidel a večer si můžete na Biskupském dvoře užít i lidovou hudbu v rámci přehlídky F-scéna. Od 22 hodin a 30 minut pak rozzáří nebe na Špilberkem ohňostroj věnovaný 80. výročí Big Bandu Gustava Broma, jak napovídá už jeho název Sedmikrásky nad Brnem.

Festivalový program zve děti i dospělé také do brněnské zoo na prohlídku divoké přírody ve virtuální realitě, tradiční Dny dopravní nostalgie jim nabídnou jízdy historickými vozy či prohlídku vozoven v Pisárkách a Slatině. Do ulic Brna vyjede i populární parní tramvaj Caroline a koněspřežná tramvaj „koňka“.

Druhý ohňostroj nad Špilberkem „vzplane“ v sobotu 22. srpna. Ohňostrůjci z Flash Barrandov SFX svou Ódou na šťastný let složí symbolickou poklonu všem lidem, kteří v náročném období jara 2020 pomáhali těm, kdo to potřebovali.

Letošní přehlídku ohňostrojů se zábavou pod hradbami doplní rovněž kulturní program v Knihovně Jiřího Mahena, komentované prohlídky Technického muzea či projekce filmu Dinosauři ve VIDA! Science centru. Podrobný program najdete na www.ignisbrunensis.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít