Přeskočit na obsah

Už jen krůček a sportovci trénují v novém. Brno vybírá zhotovitele stavby tréninkové haly na Vodově

09. února 2022

Radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na zhotovitele stavby tréninkové haly pro míčové sporty Vodova. Tento projekt patří mezi významné akce města. Hala by měla být dokončena na konci příštího roku a zajistí tak sportoviště až pro 60 cvičenců zároveň.

Tréninková hala bude určena pro všechny sálové sporty a rozšíří tréninkové prostory v Brně. Jednopodlažní budova skládající se ze dvou kvádrů bude spojena pochozí odpočinkovou terasou se stávající halou sportovního komplexu na Vodově. „Díky nové hale se zlepší dostupnost tréninkových prostor pro sportovní kluby zaměřující se primárně na míčové sporty. Zároveň nový prostor výrazně zprofesionalizuje zázemí velké haly, v níž se konají velké mezinárodní závody. Sportovci tam budou moci trénovat i v době trvání závodů,“ objasnil první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a dodal: „Celý projekt jsme již od začátku konzultovali nejen se společností Starez-Sport jako provozovatelem, ale hlavně se zástupci sportovních klubů, aby nové prostory splňovaly jejich potřeby. Po výběru zhotovitele by stavba měla trvat 18 měsíců a hotovo by mělo být na konci příštího roku. Celkové náklady jsou nyní vyčísleny na 100 milionů korun bez DPH.“

Sportovní část haly je navržena v rozměrech 49,7 m × 29,7 m. Prostorově vychází z rozměru hřiště na florbal a házenou. Na sportovní segment naváže provozní segment budovy, který je situován v severní části a tvoří spojnici mezi starou halou a novým objektem. Nachází se zde šatny sportovců a rozhodčích s hygienickým zázemím a skladové prostory sportovního náčiní a vybavení, dále administrativní zázemí s kancelářskými prostory a zasedací místností, vstupní recepční část s bufetem a sociálním zařízením. „Hala bude disponovat i teleskopickými tribunami až pro 250 diváků. Měly by se zde kromě tréninků konat i zápasy, především ve florbalu, volejbalu, házené, futsalu a basketbalu. Vznikne tak propojení se stávajícími halami a brněnské sportovní kluby budou mít větší kapacity pro tréninky, což jistě ocení hlavně mládežnické oddíly. Plocha haly půjde rozdělit až na tři hřiště a takto pojme i 60 malých sportovců zároveň,“ doplnil Jaroslav Suchý, radní pro školství a sport.

Součástí stavby jsou nové přípojky a také úprava areálového osvětlení. Vybudují se nové zpevněné cesty, včetně 33 nových parkovacích míst, tak aby vyhovovaly nárokům návštěvníků haly i pohybu po celém sportovním areálu.

Vizualizace: Starez-Sport, a. s.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.