Přeskočit na obsah

Už jen krůček a sportovci trénují v novém. Brno vybírá zhotovitele stavby tréninkové haly na Vodově

09. února 2022
Radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na zhotovitele stavby tréninkové haly pro míčové sporty Vodova. Tento projekt patří mezi významné akce města. Hala by měla být dokončena na konci příštího roku a zajistí tak sportoviště až pro 60 cvičenců zároveň.

Tréninková hala bude určena pro všechny sálové sporty a rozšíří tréninkové prostory v Brně. Jednopodlažní budova skládající se ze dvou kvádrů bude spojena pochozí odpočinkovou terasou se stávající halou sportovního komplexu na Vodově. „Díky nové hale se zlepší dostupnost tréninkových prostor pro sportovní kluby zaměřující se primárně na míčové sporty. Zároveň nový prostor výrazně zprofesionalizuje zázemí velké haly, v níž se konají velké mezinárodní závody. Sportovci tam budou moci trénovat i v době trvání závodů,“ objasnil první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a dodal: „Celý projekt jsme již od začátku konzultovali nejen se společností Starez-Sport jako provozovatelem, ale hlavně se zástupci sportovních klubů, aby nové prostory splňovaly jejich potřeby. Po výběru zhotovitele by stavba měla trvat 18 měsíců a hotovo by mělo být na konci příštího roku. Celkové náklady jsou nyní vyčísleny na 100 milionů korun bez DPH.“

Sportovní část haly je navržena v rozměrech 49,7 m × 29,7 m. Prostorově vychází z rozměru hřiště na florbal a házenou. Na sportovní segment naváže provozní segment budovy, který je situován v severní části a tvoří spojnici mezi starou halou a novým objektem. Nachází se zde šatny sportovců a rozhodčích s hygienickým zázemím a skladové prostory sportovního náčiní a vybavení, dále administrativní zázemí s kancelářskými prostory a zasedací místností, vstupní recepční část s bufetem a sociálním zařízením. „Hala bude disponovat i teleskopickými tribunami až pro 250 diváků. Měly by se zde kromě tréninků konat i zápasy, především ve florbalu, volejbalu, házené, futsalu a basketbalu. Vznikne tak propojení se stávajícími halami a brněnské sportovní kluby budou mít větší kapacity pro tréninky, což jistě ocení hlavně mládežnické oddíly. Plocha haly půjde rozdělit až na tři hřiště a takto pojme i 60 malých sportovců zároveň,“ doplnil Jaroslav Suchý, radní pro školství a sport.

Součástí stavby jsou nové přípojky a také úprava areálového osvětlení. Vybudují se nové zpevněné cesty, včetně 33 nových parkovacích míst, tak aby vyhovovaly nárokům návštěvníků haly i pohybu po celém sportovním areálu.

Vizualizace: Starez-Sport, a. s.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.