Přeskočit na obsah

Už jen krůček a sportovci trénují v novém. Brno vybírá zhotovitele stavby tréninkové haly na Vodově

09. února 2022
Radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na zhotovitele stavby tréninkové haly pro míčové sporty Vodova. Tento projekt patří mezi významné akce města. Hala by měla být dokončena na konci příštího roku a zajistí tak sportoviště až pro 60 cvičenců zároveň.

Tréninková hala bude určena pro všechny sálové sporty a rozšíří tréninkové prostory v Brně. Jednopodlažní budova skládající se ze dvou kvádrů bude spojena pochozí odpočinkovou terasou se stávající halou sportovního komplexu na Vodově. „Díky nové hale se zlepší dostupnost tréninkových prostor pro sportovní kluby zaměřující se primárně na míčové sporty. Zároveň nový prostor výrazně zprofesionalizuje zázemí velké haly, v níž se konají velké mezinárodní závody. Sportovci tam budou moci trénovat i v době trvání závodů,“ objasnil první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a dodal: „Celý projekt jsme již od začátku konzultovali nejen se společností Starez-Sport jako provozovatelem, ale hlavně se zástupci sportovních klubů, aby nové prostory splňovaly jejich potřeby. Po výběru zhotovitele by stavba měla trvat 18 měsíců a hotovo by mělo být na konci příštího roku. Celkové náklady jsou nyní vyčísleny na 100 milionů korun bez DPH.“

Sportovní část haly je navržena v rozměrech 49,7 m × 29,7 m. Prostorově vychází z rozměru hřiště na florbal a házenou. Na sportovní segment naváže provozní segment budovy, který je situován v severní části a tvoří spojnici mezi starou halou a novým objektem. Nachází se zde šatny sportovců a rozhodčích s hygienickým zázemím a skladové prostory sportovního náčiní a vybavení, dále administrativní zázemí s kancelářskými prostory a zasedací místností, vstupní recepční část s bufetem a sociálním zařízením. „Hala bude disponovat i teleskopickými tribunami až pro 250 diváků. Měly by se zde kromě tréninků konat i zápasy, především ve florbalu, volejbalu, házené, futsalu a basketbalu. Vznikne tak propojení se stávajícími halami a brněnské sportovní kluby budou mít větší kapacity pro tréninky, což jistě ocení hlavně mládežnické oddíly. Plocha haly půjde rozdělit až na tři hřiště a takto pojme i 60 malých sportovců zároveň,“ doplnil Jaroslav Suchý, radní pro školství a sport.

Součástí stavby jsou nové přípojky a také úprava areálového osvětlení. Vybudují se nové zpevněné cesty, včetně 33 nových parkovacích míst, tak aby vyhovovaly nárokům návštěvníků haly i pohybu po celém sportovním areálu.

Vizualizace: Starez-Sport, a. s.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.